tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 30 listopada 2012

„Złodziej magii” - Sarah Prineas - recenzja


„Złodziej magii” to pierwsza powieść Sarah Prineas. Pisarka mieszka w stanie Iowa w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Ma doktorat z literatury angielskiej, prowadzi  seminaria z literatury fantasy i science fiction. Sarah jest szczęśliwą matką i żoną.

„Złodziej magii” to pierwsza część trylogii, opowiadającej o wartościach cenniejszych niż bogactwa materialne, takich jak: lojalność, przyjaźń, zaufanie.
Powieść „Złodziej magii” opowiada o chłopcu, który ma na imię Connwaer. Zamieszkuje on mroczną dzielnicę zwaną Zmierzchem. Conn był złodziejem. 

Kiedy pewnego dnia postanowił okraść czarodzieja (Neverego Linglesa), jego życie zmieniło się w jednej chwili. Con sięgnął ręką do kieszeni magika i wyciągnął z niej kamień zwany locusem magicalicusem (był to bardzo niebezpieczny kamień). Nevery zorientował się, iż został okradziony, ale równocześnie był zdumiony, że jego magiczny kamień nie zabił Conna, ponieważ locus magicalicus zabijał każdego  z wyjątkiem właściciela.

Nevery postanowił przygarnąć Conna do siebie i mianować go swoim uczniem. Jednak Conn, jak każdy prawdziwy magik, musiał znaleźć swój locus magicalius (miał na to trzydzieści dni). Podczas poszukiwań tajemniczego kamienia chłopiec przeżywa przeróżne przygody i odkrywa powód znikania magii.

Czy Conwaer powstrzyma złych czarodziei? 
Czy uda mu się znaleźć swój klejnot?

„Złodziej magii” to bardzo ciekawa książka, każdą jej stronę śledziłam z zaciekawieniem. Niektóre wersy książki są pisane nowym, nieznanym nam językiem. Fajnie się bawiłam odczytując te „wstawki”.

Książkę polecam wszystkim miłośnikom fantasy.
Pamiętajcie! Nigdy nie okradajcie czarodzieja…


                                                                                                              Astraja, 15 lat


Za szczyptę magii dziękuję Wydawnictwu Jaguar.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz