tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 16 listopada 2012

"Labirynt kości" - Rick Riordan - recenzja


Rick Riordan to amerykański pisarz znany z serii powieści dla młodzieży o nastoletnim Percy’m Jackson’ie. Warto wspomnieć, iż pierwszy tom „Złodziej pioruna” cieszył się tak dużą popularnością, że w 2010 roku został zekranizowany.

Książka „Labirynt kości” opowiada o dwójce rodzeństwa Dan’ym i Amy, którzy po tragicznej śmierci rodziców zamieszkali ze swoją ciotką. Niestety, ta nie pozostawia dzieciom żadnej swobody. Jednak pewnego dnia, podczas ceremonii odczytania testamentu ich ukochanej babci, otrzymują okazję do odmiany swojego życia, poprzez wzięcie udziału w tajemniczej grze. 
Dowiadują się również, że należą do potężnego rodu, który od wieków zmieniał oblicze ziemi poprzez genialne wynalazki. Zaraz po tym, jak rodzeństwo zdecydowało się wziąć udział we wspomnianej grze, rozpoczynają się niebezpieczne przygody i tułaczka po najróżniejszych miejscach na świecie, w celu zdobycia 39 wskazówek mających doprowadzić ich do „skarbu”.

Jest to pierwsza część z serii „39 wskazówek”. Książka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Wartka akcja i brak pobocznych wątków sprawia, że książkę można przeczytać w  ekspresowym tempie. Charaktery postaci są zarysowane w bardzo jasny i wyraźny sposób, co sprawia że czytelnik nie traci czasu na rozmyślanie nad prawdziwymi intencjami danej osoby.

 Główni bohaterowie nie są zbyt oryginalnymi postaciami, choć oczywiście posiadają swoje indywidualne cechy, które często mogą zdziwić, jak np. zamiłowanie Dana do zbierania napisów z płyt nagrobnych.

Książka napisana jest z myślą o młodzieży, dlatego też tytuł ten polecam młodym czytelnikom, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z literaturą. 
Naya, 16 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Initium

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz