tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 19 listopada 2012

"Miasto Cieni" - Patryk Szczypek - recenzja


Miasto Cieni to jedyna mini – książka Patryka Szczypka. Poza tym bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o autorze.

Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania 'Miasto Cieni'Niewiele mogę napisać o tej książce, która liczy zaledwie 50 stron. Mogę jednak powiedzieć, że jest to fantastyka. Książka opisuje walkę o władzę w świecie Cieni. Mroczne intrygi, awangardowi bohaterowie, zdrady… to znajdziemy w tej pozycji.

Król wydał rozkaz ataku na Wenden. Jego syn Cedrik nie jest z tego zadowolony. Przywódczyni Cieni i osobisty doradca króla Frank też się nie cieszą. Pewnej nocy władca zostaje zasztyletowany. Kto to zrobił? To przeczytajcie sami.

Moim zdaniem ta książka jest zdecydowanie za krótka, a szkoda, bo zapowiadała się naprawdę ciekawie. Mam nadzieję, że jest to rozgrzewka autora przed napisaniem bestsellera sprzedanego w milionach egzemplarzy ! Pisarz bardzo ciekawie rozpoczął wątek, ale przerwał go w kluczowym momencie, co mi się nie podoba ;).

Patryk Szczypek zrobił bardzo dobrą mieszankę historii (nie ma się co martwić, daty są wymyślone), tajemnic i opowieści z pogranicza światów. Miasto Cieni przypadło mi do gustu, chociaż jest niewielkich rozmiarów i nie mogłam się rozsmakować w powieści.

Polecam tę pozycję wielbicielom książek spod znaku płaszcza i szpady, a także tajemnic, intryg i opowieści z pogranicza światów. Autorowi natomiast życzę wytrwałości w doskonaleniu warsztatu pisarskiego.

                                                                                                                           Nikki, 14 lat


Warszawskiej Firmie Wydawniczej dziękuję za kolejną książkę przekazaną do recenzji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz