tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 14 listopada 2012

"Święty Ojciec Pio. Cyrenejczyk dla wszystkich" - Alessandro da RipabottoniŚwięty Ojciec Pio. Cyrenejczyk dla wszystkich. Oficjalna biografia - Ripabottoni AlessandroAutor oficjalnej biografii św. Ojca Pio z Petrelciny, Alessandro da Ripabottoni, należał do zakonu kapucynów i pochodził z Włoch. Na kartach swojej książki chce opowiedzieć nam o człowieku, którego wszyscy znamy - o Ojcu Pio.

Ripabottoni na każdej stronie zaskakuje nas swoją wiedzą. Wszystkie wykorzystane w tej książce informacje pochodzą z wiarygodnych źródeł: rozmów z naocznymi świadkami, prywatnych listów, kronik, czy opisów cudów uzdrowienia. To dlatego była to jedyna książka na podstawie której rozpatrywano beatyfikację i kanonizację Ojca Pio. W książce autor nie omija również trudnych tematów oraz z powagą i zrozumieniem pisze o wszystkich problemach.

Uważam, że sięgnąć po tę książkę powinno wielu z nas. Choć skłania do myślenia, dzięki stylowi autora jej czytanie nie jest ciężkie, trudne i nudne. Polecam ją czytelnikom powyżej 12 lat, ponieważ dla młodszych osób może być miejscami niezrozumiała, a sytuacje w niej opisane trudne do wyobrażenia. 

Ania, 15 lat


Dziękuję Wydawnictwu M za przypomnienie postaci św. Ojca Pio.1 komentarz:

  1. Religijna nie jestem, więc raczej tej książki nie przeczytam :) Zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń