tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 23 listopada 2012

"Zaklęcie dla Cameleon" - Piers Anthony - recenzjaPiers Anthony to autor książki fantastycznej  pt. „Zaklęcie dla Cameleon”. Marzył on o karierze pisarskiej i jego marzenie się spełniło. Wydał ponad 145 książek i jest bestsellerowym pisarzem opowieści fantastycznych.

Zaklęcie dla Cameleon - Piers AnthonyKsiążka pt. „Zaklęcie dla Cameleon” to pierwszy tom z serii Xanth.  Xanth to magiczna kraina wymyślona przez autora, w której żyją zarówno ludzie posiadający magiczne talenty, jak i potwory, zwierzęta i rośliny, które często też posiadają magię. 

Piers opisuje przygody Binka, chcącego dowiedzieć się jaki jest jego magiczny talent, gdyż człowiek, który go nie posiada zostaje wygnany z Xanthu. Skazany jest wówczas na życie w Przyziemiu, czyli normalnym świecie. Bink udaje się do Dobrego Czarodzieja Humfreya, który prawdopodobnie jako jedyny może dowiedzieć się, czy chłopak posiada jakąkolwiek magię…

„Zaklęcie dla Cameleon” łatwo się czyta. Można siedzieć przed książką  godzinami, ponieważ jest w niej dopracowana i ciekawa akcja oraz dobrze opisany świat, czyli Xanth. Bardzo mi się spodobała i następną książką jaką przeczytam, będzie zapewne druga część. :)

Książkę tę polecam osobom, które interesują się fantastyką, zadziwiającymi przygodami i magią…

Miły, 13 lat

Wydawnictwu Nasza Księgarnia serdecznie dziękuję za książkę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz