tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 4 grudnia 2012

"Kawa z kardamonem" - Joanna Jagiełło - recenzja"Kawę z kardamonem" napisała Joanna Jagiełło, matka dwóch córek i absolwentka anglistyki na UW, która redaguje również podręczniki do języka angielskiego.

Kawa z kardamonem - Joanna Jagiełło
Linka to piętnastoletnia, zwykła dziewczyna, która lubi fotografować. Jest w trzeciej klasie gimnazjum, więc czeka ją trudny egzamin na zakończenie szkoły. 


Pewnego dnia Linka znajduje zdjęcie z przed wielu lat, które kryje rodzinną tajemnicę. Będzie próbowała rozwiązać tę zagadkę, ale to okaże się prawie niewykonalne bez pomocy rodziny, która nie chce o tym rozmawiać. Prawda, tak szczelnie zatajana dotychczas przez wszystkich, ujrzy wreszcie światło dziennie. Ale czy to dobre posunięcie?...

Nasza bohaterka pozna również swoją bratnią duszę - Adriana. To wspaniały chłopak z optymistycznym nastawieniem. Z czasem zadurzy się w Lince, ale czy ona odwzajemni to uczucie? A może Adrian wyjedzie do swojej cioci i już nigdy się nie zobaczą... 
Czy szykuje się kolejna romantyczna opowieść? Przekonajcie się sami!

Tę niezwykłą opowieść o losach Linki pochłania się z zapartym tchem, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy oraz co odkryje nasza bohaterka. Napisana jest bardzo prostym językiem i czyta się ją bardzo szybko. Polecam wszystkim nastolatkom!

"Trzeba nie lada wrażliwości i dojrzałości, żeby rozwiązać te problemy. Żeby walczyć o swoje uczucia i pasje, prawo do prawdy, nie raniąc innych."

Lucinda, 16 lat


Za pasjonującą książkę dziękuję Wydawnictwu Literatura.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz