tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 29 grudnia 2012

"Śmierć w klasztorze" - Adrianna Ewa Stawska - recenzja


Książka Adrianny Ewy Stawskiej pt. „Śmierć w klasztorze” jest częścią nowej serii kryminałów  o zbiorczej nazwie „Super kryminał”.

Akcja utworu rozgrywa się w dawnym klasztorze kamedułów nad jeziorem Wigry. Podinspektor policji Ewa Lewicka przyjeżdża na weekend do klasztoru, by wraz z mężem spędzić miło czas, odpocząć oraz naprawić swoje małżeństwo. Niestety, nie dane im było cieszyć się spokojem i ciszą z dala od zgiełku Warszawy. 

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie kierownik ośrodka. Lewicka znajduje ciało Jerzego Marciniaka, i od tej chwili w pełni angażuje się w śledztwo, pomagając miejscowej policji wyjaśnić okoliczności śmierci mężczyzny. Wspólnie z komisarzem Banasikiem rozwiązują zagadkę tajemniczej śmierci kierownika. W czasie wspólnej pracy Ewa Lewicka zaprzyjaźnia się z Dariuszem Banasikiem. 

Co wspólnie odkryją? 
Kto okaże się mordercą Marciniaka? 
Jakie tajemnice ukrywają pracownicy hotelu?
                
Zachęcam do przeczytania książki, bo spędzicie przy niej kilka wspaniałych chwil. Jest to typowy kryminał, ale napisany bardzo przystępnym językiem. Postaci w utworze są wyraziste, główna bohaterka jest skrupulatna i dokładna w tym co robi, dlatego wzbudza szacunek podwładnych i odnosi sukcesy w pracy. Akcja książki wciąga czytelnika, autorka powoli buduje napięcie, zaciekawia i sprawia, że nie sposób się oderwać od książki, póki nie przeczyta się ostatniego zdania.

Adrianna Ewa Stawska bardzo barwnie opisuje dawne zabudowania klasztorne, okolice, jezioro Wigry, to wszystko sprawia, że ma się ochotę odwiedzić to miejsce, odpocząć tam i pomedytować.


Tilia, 15 lat


Za ciekawy kryminał dziękuję Portalowi Zbrodnia w Bibliotece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz