tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 31 stycznia 2013

"Dom nad morzem" - Santa Montefiore - recenzja


Santa Montefiore to angielska pisarka, autorka wielu powieści dla kobiet. Jedną z jej najnowszych książek jest „Dom nad morzem”.

Dom nad morzem - Santa MontefioreDziesięcioletnia Floriana jest zachwycona urokiem toskańskiej willi La Magdalena. Marzy, żeby kiedyś zamieszkać w luksusie, którego do tej pory nie doświadczyła. Pewnego dnia, gdy przyglądała się posiadłości, postrzega ją Dante, syn właściciela i zaprosił do zwiedzenia terenu. Od tej chwili dziewczynka nie ma wątpliwości, że to jest jej miejsce na Ziemi.

Wiele lat później w ciężkiej sytuacji finansowej znaleźli się właściciele rezydencji w Devonie w Anglii. Jej właścicielka, Marina poszukuje nadwornego artysty do pracy, który spędziłby lato w hotelu i uczył gości rysunku i malowania. Kobieta wierzy, że poprawi to sytuację w jakiej się znalazła i przyciągnie gości. Na jej ogłoszenie odpowiada Rafael Santoro. Jednak Rafael nie jest tym, za kogo się podaje i jego obecność w Devonie może skomplikować życie całej rodziny właścicielki.                                                                           

Co łączy te na pozór tak odmienne historie?

Chciałabym bardzo serdecznie polecić wszystkim książkę Santy Montefiore. Jest to utwór, który czyta się szybko, głównie dzięki ciekawej fabule i przystępnemu językowi. Książka ma wiele wątków, które się przeplatają a zwroty akcji bywają często zaskakujące.

Serdecznie polecam!
Tilia, 15 lat


Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za miłe chwile z książką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz