tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 8 stycznia 2013

"Dzienniczek zakręconej nastolatki" Cz. 4 - Renata Opala - recenzja


Renata Opala z zawodu jest lekarzem, lecz poza tym jest świetną pisarką. Współpracowała z "Płomyczkiem", "Świerszczykiem" czy też "Małym Gościem Niedzielnym". Jedna z jej książek to "Kajamoko czyli kłopoty nastolatki", a kilka lat potem wydała serię "Dzienniczków"

Czwarta odsłona "Dzienniczka zakręconej nastolatki" jest niestety ostatnią z serii przygód Joasi.
Joasia kończy szkołę podstawową i staje przed dylematem: do jakiego iść gimnazjum? Na szczęście dostaje się do szkoły, do której chciała pójść. Teraz  w pełni może się cieszyć latem. 

Nieoczekiwanie dostaje propozycję od swojego kolegi, aby spędziła z nim wakacje w ośrodku wypoczynkowym jego ciotki, na Helu. W zamian za możliwość odpoczynku Joasia pomaga w kuchni i przy zastawianiu stołów. Nawet, kiedy  ciocia kolegi zachorowała, potrafiła zakasać rękawy i poradzić sobie z problemem.

Podczas wakacji Joasia dorasta. Poznaje słodki smak miłości i gorzki smak zdrady, ale i prawdziwej przyjaźni. Nie zabraknie  też łez, zazdrości i dreszczyku emocji. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Końca dobiegają również wakacje na Helu... 

Kiedy Joasia ma wyjechać, jej kolega ofiarowuje jej bursztynową różę, którą oglądała zaledwie kilka dni temu. Dzięki temu Joasia dowiaduje się, kto jest osobą, która podrzucała jej bukieciki z karteczką "DLA AŚKI".

CZY COŚ Z TEGO BĘDZIE?

Tego dowiecie się z książki Renaty Opali "Dzienniczek zakręconej nastolatki cz.4"
Książka jest zabawna, dzięki czemu łatwo się ją czyta. Dokładne opisy sprawiają, że każdy może wczuć się w akcję.

"Dzienniczki" polecam fanom książek o życiu!

Dydelf, 14 lat

Wydawnictwu Skrzat dziękuję za przygody Joasi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz