tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 3 stycznia 2013

"Gioconda z wachlarzem" - Ewa Barańska - recenzja


Ewa Barańska – znana autorka powieści, opowiadań, a także słuchowisk radiowych. Napisała wiele bestsellerowych książek dla młodzieży, w których podejmuje tematy aktualne i kontrowersyjne, dyskretnie eksponują one podstawowe życiowe wartości.

Gioconda z wachlarzem - Ewa Barańska
Hector Williams to kolekcjoner malarstwa dawnych mistrzów. Teraz poszukuje zaginionego obrazu, który wyszedł spod pędzla samego Leonarda da Vinci. By tego dokonać zatrudnił Charlesa Arendta, wybitnego  eksperta w dziedzinie malarstwa, który miał dla niego odnaleźć zaginione dzieło sztuki. Tropy prowadzą do rodziny Potockich i Frajbergów pochodzących z Polski. Arendt wraz ze swoją asystentką Klarą Welc, udają się do Rzeszowa, by zacząć tam poszukiwania. 

Zakładają tu firmę Art Professional Detectives, zatrudniają do pomocy również Arnolda Szulskiego, miejscowego  młodzieńca. Odszukanie obrazu staje się coraz trudniejsze, II wojna światowa wiele "namieszała" w świecie żyjących wówczas ludzi. Charles Arendt odkrywa, że obraz mógł znajdować się niegdyś w posiadłości, na której teraz stoi budynek Millenium Hall.


Czy uda się odnaleźć zaginione dzieło?
Czy Arnold Szulski okaże się być dobrym pracownikiem?
Czy Charles rozwikła zagadkę dotyczącą rodzin, które żyły na terenie Rzeszowa?


Książkę czyta się bardzo dobrze, jest pisana prostym językiem. Zawiera w sobie ciekawe tło historyczne, z którego możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Książkę może przeczytać każdy, bez względu na to czy jest fanatykiem sztuki czy historii, czy też nie interesuje się tym wcale. Powieść ta jest dobrą lekturą dla każdego.

DeBestka, 15 lat

Wydawnictwu Telbit dziękuję za interesującą pozycję.

1 komentarz:

  1. Książki Ewy Barańskiej są super, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Sama jestem już w zaawansowanym wieku ale czytałam większość z nich. Są napisane prostym, zrozumiałym językiem i każda porusza ogromnie ciekawe problemy z jakimi boryka się młodzież ale i dorośli. Dlatego gorąco polecam przeczytanie wszystkich.
    Pozdrawiam, Ewa

    OdpowiedzUsuń