tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 24 stycznia 2013

"Na przekór losowi” - Lynne Barrett-Lee, Melanie Davies - recenzjaMelanie Bowen, główna bohaterka książki "Na przekór losowi” Lynne Barrett-Lee, Melanie Davies  jest piętnastoletnią dziewczyną, która  wskutek  wypadku samochodowego zostaje sparaliżowana. W jednej chwili dowiaduje się, że już nigdy nie będzie mogła chodzić i że jej codzienne życie zmieni się nie do poznania.

Na przekór losowi - Lynne Barrett-LeeNie będzie mogła tak jak inne rówieśniczki chodzić do szkoły, już nigdy nie wsiądzie na motor. Od teraz będzie musiała stawić czoło długotrwałej rehabilitacji, która i tak nie daje jej 100 % szans na wyzdrowienie. Jakby tego było mało, Melanie kolejny raz staje twarzą w twarz ze śmiercią, bierze udział w wypadku samochodowym oraz będzie musiała zmagać się z rakiem piersi. 

Jak wiemy jest to prawdziwa historia, w książce znajdziemy wiele dramatycznych opisów, które niekiedy wstrząsają i poruszają dogłębnie czytelnika. Pomimo tych ciężkich przeżyć Melanie nie załamuje się! 

Sądzę, że nie każdy przy tylu  przeciwnościach losu, wstałby i powiedział „idę dalej". Bohaterka jest pewna siebie, zdeterminowana do walki. Uczestniczy w igrzyskach paraolimpijskich i wielu innych rzeczach, na które pewnie nie zdecydowałby się nawet zdrowy człowiek… 

Melanie spotykają też dobre rzeczy, ale o tym musicie już przeczytać sami! 

Moim zdaniem książka jest warta przeczytania, mnie osobiście bardzo się podobała. Polecam ją osobom lubiącym opowieści oparte na faktach i tym, którzy czują się nieszczęśliwi. Z tej powieści można czerpać siłę.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Lily, 17 lat

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Hachette.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam tą ksiażkę... Bardzo cenie sobie autorkę i jej styl: lekki i nie ciążący.


    ładnie proszę o przeczytanie mojej pierwszej recenzji i komentarze co sądzicie :)
    http://tajemniczy-swiat-ksiazki.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiem, co przechodziła ta dziewczyna, w pierwszych tygodniach po wypadku, bo i moją rodzinę, spotkał podobny los. Zachęcam do przeczytania tej lektury, dzięki niej można bardziej zrozumieć osoby niepełnosprawne i móc im pomóc. A tak poza tym, bardzo fajna recenzja ;)

    OdpowiedzUsuń