tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 26 stycznia 2013

„Czy wiesz, że Cię kocham” - Blue Jeans - recenzja


Czy wiesz, że cię kocham? - Blue Jeans
Blue Jeans to pseudonim pochodzącego z Sewilli Francisco de Pauli Fernandeza. „Piosenki dla Pauli” to jego debiutancka powieść, która miała swoje początki w Internecie. Dopiero za namową fanek Fernandez zdecydował się na opublikowanie jej w wydawnictwie Everest. W Hiszpanii książka odniosła spektakularny sukces, bijąc w rankingach popularności największe przeboje z uwielbianego gatunku paranormal romance.

„Czy wiesz, że Cię kocham” - kontynuacja "Piosenek dla Pauli" to książka opowiadająca przede wszystkim o miłości młodych ludzi. Miłości, która zostaje poddana wielu próbom i zostaje narażona na wiele wyrzeczeń.

Właśnie skończył się rok szkolny i paczka najlepszych przyjaciółek jest bardzo szczęśliwa, że po roku ciężkiej pracy, nareszcie będą mogły odpocząć. Paula, Diana, Cris i Miriam. Cztery najlepsze przyjaciółki, a także Mario, Armando i Alan wyjeżdżają na weekend do domu wujka Alana. Początkowo niechętne dziewczyny dają się przekonać do wyjazdu, którego być może będą żałowały przez kilka kolejnych lat. 

Paula- obiekt wzdychań Alana, Alexa i Angela. Dziewczyna, której serce nie zdecydowało jeszcze do którego z chłopców należy.
Diana- dziewczyna Maria, po uszy zakochana w chłopaku, nie jest jednak pewna co do jego uczuć, przepełniona zazdrością, która doprowadza do tragedii.
Miriam-siostra Maria i dziewczyna Armanda.
Cris- spokojna i bardzo nieśmiała dziewczyna, niemająca partnera, zauroczona i zakochana w Armandzie (chłopaku jej najlepszej przyjaciółki). Dziewczyna w końcu zaczyna rozumieć, że chłopak, w którym się zadurzyła nie jest tego wart, jednak jest już za późno.
Mario-chłopak Diany, brat Miriam, zakochany po uszy w swojej dziewczynie. Kiedyś "zadurzony" w Pauli.
Armando-chłopak Miriam, bardzo przystojny młody mężczyzna, który rozkochuje w sobie swoją przyjaciółkę Cris, a następnie okazuje się zimnym i samolubnym idiotą.
Alan- Francuz, który przyjeżdża na wakacje do Hiszpanii. Jest zakochany w Pauli, którą poznał w hotelu swojego ojca. Próbuje dotrzeć do serca dziewczyny, która odrzuca go ze względu na jego charakter i zachowanie.

W tym samym czasie w powieści poznajemy również inne wątki między innymi historię byłych chłopaków Pauli: Alexa i Angela, którzy znaleźli już sobie nowe dziewczyny.

Książka jest bardzo interesująca i wciągająca. Mimo, iż jest spisana w grubym tomie, można go pochłonąć w bardzo krótkim czasie. Niestety w książce możemy znaleźć dosyć dużo błędów. Zarówno literówek, jak i powtórzeń.

Bardzo serdecznie polecam tę książkę wszystkim miłośnikom powieści o problemach współczesnej młodzieży. Osobiście książka podobała mi się ogromnie i na pewno wrócę do niej niebawem.

Polecam,

                                                                                                                          Astraja, 15 lat.


Wydawnictwu Jaguar dziękuję za wciągającą książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz