tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 1 lutego 2013

„Człowiek nietoperz” - Jo Nesbø – recenzja


Jo Nesbø to norweski pisarz i muzyk poprockowy. Za swoją debiutancką książkę „Człowiek-nietoperz"otrzymał literacką Nagrodę Rivertona oraz Szklany Klucz, obydwie przyznawane za najlepsze powieści kryminalne. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Człowiek nietoperz - Jo Nesbø„Człowiek nietoperz” to pierwszy tom serii o przygodach Harrego Hole wydany w 1997 roku. Opowiada on o losach policjanta, który wyrusza do Sydney, aby dowiedzieć się, kto przyczynił się do śmierci kobiety – Norweżki. Mężczyzna poznaje tam swojego partnera do śledztwa, z którym szybko się zaprzyjaźnia. Obaj policjanci wkraczają w niebezpieczny świat przemocy, narkotyków i prostytutek. Okazuje się jednak, że znalezienie mordercy nie jest prostym zadaniem, gdyż jest on zawsze krok przed naszymi bohaterami. Najgorszy jest fakt, że giną kolejne kobiety, a czasu jest coraz mniej. Czy policjant poradzi sobie z tym zadaniem, zanim będzie za późno?

Kilka powieści Jo Nesbø już miałam okazję przeczytać, więc nie pomyślałam nawet, że ta książka mogłaby mi się nie spodobać. Jest to bez wątpienia bardzo dobry kryminał pełen wartkiej akcji. Nie można się nudzić czytając tę powieść, gdyż pochłonie nas do reszty.

Najciekawszą postacią z pewnością jest Harry Hole, o którym stopniowo dowiadujemy się coraz więcej oraz odkrywamy interesujące, mroczne fakty z jego życia. Język jest stanowczy; autor nie ciągnie na siłę wątków. Plusem powieści jest również jej tło. Nesbø przedstawia nam Australię - problemy ludności, jak wygląda tam życie, a nawet znajdzie się kilku bohaterów - Aborygenów. Książka na pewno spodoba się fanom kryminałów i sensacji.


Kamila, 15 lat


 Za możliwość przeczytania powieści dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz