tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 12 lutego 2013

"Klatwa tygrysa. Wyprawa" - Collen Houck - recenzja


Collen Houck studiowała na Uniwersytecie w Arizonie. Przez siedemnaści lat pracowała jako tłumacz języka migowego. Książki czytała przez całe życie. Na pomysł, żeby napisać „Klątwę tygrysa” wpadła po tym, jak przeczytała sagę „Zmierzch”. Jej książka została odrzucona przez wydawców, ale autorka nie poddała się i wydała ją za własne pieniądze. Teraz pewnie wszyscy wydawcy, którzy odrzucili jej dzieło plują sobie w brodę, gdyż seria podbiła świat, zdobyła tysiące, jak nie setki tysięcy fanów.

Klątwa tygrysa. Wyprawa - Colleen HouckKishan i Ren. Dwaj wiecznie młodzi bracia, którzy potrafią zamieniać się w piękne tygrysy. No i oczywiście dziewczyna - Kelsey. Piękna, młoda, niezdecydowana, którego z nich pokochać, a wybór jest trudny, gdyż obaj ją kochają.

Ren, który został właśnie wyrwany z rąk złego czarownika Lokesha wrócił szczęśliwie do przyjaciół. Chociaż czy tak do końca szczęśliwie? Nie pamięta, kim jest Kelsey, mimo, że przed porwaniem był w niej szaleńczo zakochany, zresztą z wzajemnością. Nie może jej nawet dotykać, gdyż jej dotyk sprawia mu ból. Z sytuacji korzysta Kishan, próbując zbliżyć się do Kelsey.

Cała trójka, razem z panem Kadamem, przyjacielem i specjalistą w sprawach indyjskiej mitologii, zagadek oraz książek, wyruszają luksusowym (jakże by inaczej?) jachtem w podróż mającą na celu zdjęcie klątwy tygrysa z braci i odzyskanie pamięci Rena. Spotykają wiele przeszkód, mitologicznych postaci i potworów. 
Nie zapominajmy także o Lokeshie, który postawił sobie za cel zdobycie Kelsey.

Ostatni tom z serii „Klątwa tygrysa” zaskoczył mnie. Jest świetnym romansidłem – nieprzewidywalnym i wciągającym. Właściwie łączy w sobie romans, fantastykę i wartką akcję. Na szczęście nie jest ona związana tylko i wyłącznie z wielką miłością Rena i Kelsey. Toczy się w świecie indyjskich bogów i stworów – nie zabraknie więc walk i zagadek. Może to mnie tak zainteresowało, gdyż jestem oddaną fanką książek Ricka Riordana, gdzie mity greckie, rzymskie i egipskie są rzeczywistością.


 Polecam wszystkim dziewczynom!
Annabeth, 14 lat


Dziękuję Wydawnictwu Otwarte za możliwość przeczytania tej cudownej książki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz