tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 lutego 2013

"Piosenki dla Pauli" - Blue Jeans - recenzja
„Piosenki dla Pauli” to debiut literacki mieszkańca Madrytu, Blue Jeans’a, a właściwie Francisco de Paula Fernandesa. Początkowo fragmenty „Piosenek dla Pauli” umieszczał w Internecie.  Pomysł spotkał się z uznaniem czytelników, dzięki czemu powieść została wydana. 


To powieść obyczajowa, opowiadająca o losach Pauli i jej przyjaciółek - Cris, Miriam i Diany. Tytułowa bohaterka ma siedemnaście lat. Mieszka z rodzicami i malutką siostrą - Ericą.  Paula poznaje przez Internet Angela, dziennikarza z branży muzycznej.  Mimo różnicy wieku, stają się sobie bliscy. Postanawiają się spotkać.

Pozornie wydawać by się mogło, że życie to bajka - w końcu spełniają się jej marzenia o wielkiej miłości… Jednak Angel spóźnia się na umówione spotkanie, a Paula przypadkowo poznaje Aleksa, młodego pisarza i muzyka. Alex zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia i chce o nią zawalczyć.  Mario, przyjaciel Pauli z dzieciństwa, również próbuje się do niej zbliżyć. Dziewczyna nie ma łatwego wyboru... Przyjdzie jej zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu…


„Piosenki dla Pauli” w sposób prosty i lekki porusza bliskie każdemu nastolatkowi tematy, takie jak przyjaźń, czy miłość. Ważną rolę w powieści odgrywa muzyka. Powieść czyta się szybko i przyjemnie. Mimo tego, że liczy 638 stron, treść jest jasna i zrozumiała. Akcja toczy się bardzo wartko, dzięki czemu czytelnik zostaje niejako „wciągnięty” w świat Pauli, pełny zawirowań, dążeń i marzeń. 

Warto sięgnąć po tę książkę!

RisingSun, 18 lat


Za pasjonującą historię dziękuję Wydawnictwu Jaguar. 

1 komentarz:

  1. Książka jak wiadomo romansidło na maksa, osobiście to tak nieźle mi się czytało dwie pierwsze części najbardziej początki jak zapoznawałam się dopiero z treścią i bohaterami i byłam ciekawa dalszych losów, ale trzeciej części to nawet nie udało mi się skończyć była zbyt przesadzona powymyślana jak dla mnie i przestała mnie już ciekawić ;)

    Zapraszam również do siebie : http://kinga-i-recenzje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń