tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 lutego 2013

„Reckless. Kamienne ciało” - Cornelia Funke - recenzja


Cornelia Funke – najsłynniejsza niemiecka pisarka dla młodzieży. Napisała ponad 50 książek przetłumaczonych na 40 języków.

Reckless. Kamienne ciało - Cornelia Funke
Jakub Reckless mieszka wraz ze swoją matką i młodszym bratem – Willem. Jego ojciec - Jan zniknął niespodziewanie z ich życia. Jakub zakradając się do jego gabinetu odkrywa tam lustro, lecz nie byle jakie lustro. Potrafi ono przenosić go do innego świata, który wiele łączy z tym prawdziwym, ale jeszcze więcej różni. Jakub zaczyna odkrywać tamten świat, świat za taflą lustra. W nim spędza większość czasu, staje się on powoli jego domem. 

Po kilku latach matka chłopców umiera, a tajemnica starszego syna o niespotykanym i jakże zachwycającym lustrze, ujrzy światło dzienne. Młodszy brat Jakuba, wejdzie za nim do ‘tego’ świata.  Will zostanie tam zraniony z ręki goyla, po tym zdarzeniu zacznie się zmieniać w kamień, stawać się jednym z goyli. Jakub za wszelką cenę będzie próbował ocalić brata... 

Czy Will zamieni się w kamień?
Czy Jakubowi uda się ocalić brata?

Kto okaże się wrogiem, a kto przyjacielem?

„Fabuła tej pełnej przygód powieści fantasy nie pozwoli czytelnikom zatrzymać się przed ostatnią stroną”  ~ ”Booklist”

Książkę czyta się bardzo dobrze, wciąga od samego początku do końca. Jest pisana prostym, barwnym językiem. Jest na pewno dobrą lekturą na umilenie popołudnia. W książce jest również wiele rysunków rozpoczynających kolejne rozdziały wykonanych przez samą autorkę, niewątpliwie wzrok przykuwa okładka książki, mroczna z czerwonym akcentem. 

Myślę, że jeśli chodzi o fabułę książka nie zaskakuje niczym nowym, można by powiedzieć, że jest dość typowa dla baśni, aczkolwiek czytało mi się ją tak dobrze, że z chęcią sięgnęłabym po kolejny tom. 
Zachęcam do przeczytania.


DeBestka, 16 lat

Wydawnictwu Egmont dziękuję za fajną książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz