tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 7 lutego 2013

"Saga księżycowa. Cinder" - Marissa Meyer - recenzjaAutorem książki "Saga księżycowa. Cinder" jest Marissa Meyer. 

Saga księżycowa. Cinder - Marissa Meyer
Akcja powieści dzieje się w Nowym Pekinie, w przyszłości, po IV Wojnie Światowej. Panuje tutaj dziwna i tajemnicza choroba zakaźna. Główna bohaterka - Cinder jest cyborgiem, pracuje na targu jako mechanik. Również ona choruje na tę nieuleczalną chorobę. Chociaż prowadzi trudne życie, daje sobie z nim radę. Pewnego dnia poznaje Kai, który okazuje się być księciem. I jak można przewidzieć Cinder zakochuje się, choć na początku się do tego nie przyznaje. Nasza bohaterka ukrywa przed światem tajemnice swojej przeszłości. Nie jest jej łatwo, na swojej drodze, mierzy się z wieloma przeciwnościami losu.


Czy uda jej się zwyciężyć?
Dlaczego Cinder się różni od innych? (nie tylko tym, że jest cyborgiem)
Co tak naprawdę ukrywa?

Książka jest ciekawa. Opowiada o dobru i złu idących w parze, trudnych wyborach, przyjaźni i miłości. Niewątpliwie ciekawym zabiegiem autorki jest to, iż fabuła wzorowana jest na znanej wszystkim baśni o Kopciuszku. Jedno jest pewne. Powieść wyróżnia się na tle innych współczesnych książek dla młodzieży.  Szczególnie polecam osobom interesującym się robotyką i galaktycznym światem cyborgów :) 


Kaja, 13 lat Wydawnictwu Egmont dziękuję za rewelacyjną powieść.

1 komentarz:

  1. O tak, "Saga księżycowa. Cinder" jest świetną pozycją, jedną z moich ulubionych :) Należy również wspomnieć o stylu pani Meyer - pierwszy raz książkę czytało mi się tak lekko i przyjemnie :D

    OdpowiedzUsuń