tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 7 lutego 2013

"Celebrytka" - Katarzyna Lewcun - recenzja


Katarzyna Lewcun to utalentowana autorka serii książek p.t. "Smak dorosłości". Jedną z tej serii jest przeczytana właśnie przeze mnie "Celebrytka". Ukazały się również "Jest super", "Wirtualnik egoistki", "Wyznanie pizzonosza", "Singielka". Wszystkie zapowiadają się naprawdę obiecująco.


"Celebrytka czyli moje niezwykłe życie" opowiada o wyjątkowej przygodzie życia Marcysi. Osobiście poznała co to życie w świetle jupiterów. Choć żyje się w luksusie, to niestety jest tego również negatywna strona. A wszystko zaczęło się od wygłupu, gdy podczas castingu została wyróżniona, jej życie całkowicie się zmieniło. Porzuciła chłopaka dla sławnego piłkarza. Czy postąpiła słusznie? Choć Marcysia jest przeciętną licealistką, publicznie uważana jest za pyskatą i obraźliwą, niedojrzałą dziewczynę. Przekonała się na własnej skórze, że sława to nie tylko zabawa i pieniądze, ale również druga - gorsza - strona medalu.

Powieść została napisana prostym, przystępnym dla wszystkich językiem, czego na pewno nie można poczytać jej jako wadę. Choć nie powiedziałabym, że wszystkie wydarzenia były dla mnie wiarygodne. Niektóre sytuacje potoczyły się zbyt szybko. Ukazuje nam prawdziwe życie celebrytów, które jednak nie zawiera wielu sensownych pouczeń.

Podsumowując wszystkie plusy i minusy, uważam, że książka jest intrygująca. Wiele osób znajdzie w niej coś dla siebie. Raczej nie możemy spodziewać się głębszej refleksji, jednak podczas czytania można się zrelaksować.

Polecam!
Amie, 15 lat


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Skrzat.

1 komentarz:

  1. Czytałam tą książkę i jest świetna. Wyzwala tyle emmocji . Bardzo polecam . Świetnaaaaaaaaaa !!!!!

    Czytając ją nie mogłam się od niej oderwać !!!!!!!


    Po porostu musicie 'to przeżyć' !!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń