tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 11 lutego 2013

"Wrota czasu" - Pierdomenico Baccalario - recenzjaUlysses Moore – saga fantastycznych powieści opublikowana przez włoski magazyn "Il Batello a Vapore" składa się z 12 książek i została w całości napisana przez Pierdomenico Baccalario, a zilustrował ją Iacopo Bruno. Seria rozpoczęta w 2004 r. odniosła duży sukces wśród czytelników.

Wrota Czasu - Pierdomenico Baccalario
Rodzice Julii i Jasona, właśnie kupili nowy dom w Klimore Cove i przeprowadzają się tam z Londynu. Willa Argo jest bardzo niezwykłym miejscem, ma niezliczoną liczbę pokoi oraz piękny ogród, którym opiekuje się od wielu lat ogrodnik Nestor. Pragnie on przekazać sekret bliźniętom Covenant i ich przyjacielowi Rickowi. 

Nestor ogromnie cieszy się na przyjazd dzieci, ma nadzieję, że razem z ich nowym przyjacielem, dotrą do wrót czasu i przejdą przez nie. Dzieci od razu domyślają się, że dom skrywa jakąś tajemnicę. Z każdym dniem wiedzą coraz więcej. Jason podejrzewa, że były właściciel (rzekomo zmarły) wciąż żyje. 

Wszystko zaczyna się od odkrycia sekretnych drzwi za szafą. Wkrótce potem dzieci znajdują klucze do sekretnego przejścia i robią coraz większe postępy w śledztwie. Zagadka ta z każdym dniem staje się coraz bardziej wciągająca i zajmująca. Przyjaciele muszą się jednak spieszyć, ponieważ nie tylko oni próbują rozwikłać tę zagadkę. Oliwia Newton i jej oddany sługa Manfred również usiłują rozwiązać tajemnicę. Zaczyna się wyścig z czasem.Kto jako pierwszy dotrze do upragnionego celu?
Czy dzieciakom uda się rozwikłać zagadkę?
Co wydarzy się dalej?Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Każda kolejna strona wciąga i niesamowicie ciekawi. Nie zniechęcajcie się dwunastoma tomami powieści, ponieważ każdy następny jest ciekawszy od poprzedniego.

Polecam,
Astraja, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Firmy Księgarskiej Olesiejuk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz