tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 11 lutego 2013

„Miasto szkła” - Cassandra Clare – recenzjaCassandra Clare urodziła się w amerykańskiej rodzinie, mieszkała w wielu państwach. Seria „Dary Anioła” miała być trylogią jednak autorka napisała kolejne części.

Miasto Szkła - Cassandra Clare„Miasto szkła” to już trzecia część serii „Dary Anioła”. W poprzednich tomach Clary – główna bohaterka poznaje Nocnych Łowców. Zakochuje się w jednym z nich, lecz jednocześnie wie, że jej najlepszy przyjaciel też ją kocha. Dowiaduje się również, że jej ojcem jest zbuntowany Nocny Łowca. 

Teraz matka zapadła w dziwną śpiączkę, aby ją wybudzić Clary musi pojechać do Idrisu. Przed wyjazdem ma sporo problemów z Bramą, jednak w końcu udaje jej się znaleźć przyjaciół w mieście Nocnych Łowców. Dziewczyna rusza na poszukiwania czarownika, który może pomóc jej matce. Nie jest to jednak łatwe, bo ktoś chce jej przeszkodzić. Valentine próbuje zdobyć Idris, a Clary odkrywa dawno ukrytą prawdę, jednak…trochę zbyt późno.
                
Książkę czyta się szybko. Cały czas coś się dzieje, więc nie jest nudno. Kilka wątków miłosnych z czego jeden jest zakazaną miłością - daje ciekawą całość. Dzięki tej książce można poznać inne oblicza niektórych stworów np.: wampirów, wilkołaków i czarowników.
                
„Miasto szkła” polecam wszystkim, którzy lubią czytać książki fantastyczne, opisujące dziwne istoty i traktujące o wątkach miłosnych.

                Polecam,
                Lampart, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MAG.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz