tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 22 marca 2013

"Boży doping 2012. Świadectwa wiary mistrzów sportu” - Marek Latasiewicz - recenzja


Ostatnio miałam okazje zapoznać się z książką wydaną nakładem Wydawnictwa Rafael, pt. „Boży doping 2012. Świadectwa wiary mistrzów sportu”.

Boży doping - Latasiewicz MarekKsiążka składa się z wywiadów oraz wypowiedzi gwiazd sportowych aren takich jak : Kamil Stoch, Tomasz Sikora, Tomasz Adamek czy ks. Piotr Pochopień oraz wielu innych. W swoich wypowiedziach sportowcy podkreślają jak wielką rolę w ich życiu odgrywa religia oraz jakie trudności przezwyciężyli dzięki wierze.

Bardzo mi się spodobała historia Jana Magiery dwukrotnego olimpijczyka w kolarstwie. Olimpijczyk opisuje, jak jako jeszcze młody kolarz uległ wypadkowi i zmasakrował sobie kolano. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na powrót do sportu, a nawet do pełnego zdrowia. Miał już nigdy nie zgiąć nogi w kolanie. Jednak sportowiec nie poddał się. Po wypisaniu się ze szpitala zaczął ćwiczyć. Odkręcił przy swoim rowerze jeden pedał i zdrową nogą kręcił z całych sił równocześnie próbując ugiąć druga nogę. Jak sam pisze: „Bolało strasznie, a ja pomodliłem się i na drugi dzień znów miałem siłę i odwagę, by walczyć o powrót do zdrowia.” W ten sposób Jan Magiera powrócił do zdrowia i formy. Tego typu historii jest bardzo wiele i na ogół nie mówi się o nich tak otwarcie.

Ważne jest też, że poznajemy swoich idoli nie tylko ze względu na ich dokonania sportowe (które z pewnością nie są małe) ale, również jako ludzi, którzy co niedzielę chodzą do kościoła, wieczorem klękają do modlitwy, czy wolne chwile spędzają z rodziną.

Z książki dowiadujemy się też o niezwykłej akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, w którą zaangażowali się również wybitni polscy sportowcy, tacy jak Agnieszka Radwańska czy Jakub Błaszczykowski. Ta inicjatywa ma na celu pokazanie, że swojej wiary nie należy się wstydzić.

Utwór został wzbogacony licznymi fotografiami, które przedstawiają mistrzów sportu podczas zawodów czy treningów.

Chciałabym polecić tę książkę wszystkim, którzy są ciekawi jak wygląda życie ich idoli nie tylko na arenie sportowej, ale także po treningu w domu, o czym, również dowiemy się z tej pozycji.

Tilia, 15 lat

Wydawnictwu Rafael dziękuję za ciekawą pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz