tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 marca 2013

"Słowo pirata" - Magdalena Starzycka - recenzja"Słowo Pirata" to książka przygodowo-historyczna, której akcja rozgrywa się się w Brazylii w drugiej połowie  XIX wieku i w wielu krajach Europy w XIX, XX i XXI wieku.

Słowo pirata - OkładkaMagdalena Starzycka napisała już dwie powieści wcześniej: pierwsza to "Manufaktura czasu", która opowiada o historii Łodzi od czasów zaborów po dzień dzisiejszy, a druga to "Spijając filiżankami słońce", która opowiada o odczuciach Polaka po tym jak z Polski Ludowej przeniósł się do Portugalii. Ale w jej karierze pisarskiej przetłumaczyła też książkę Davida Mourão-Ferreira "Szczęśliwa miłość".

"Słowo pirata" jest powieścią barwną, z fajnie wykreowanymi postaciami bohaterów, wciągającą akcją, dzięki której możemy się przenieść w odległe czasy i zakosztować pirackiego życia, choć trochę odmiennego od tego, jakie spotykamy w "Piratach z Karaibów".

Książka opisuję sagę - losy rodziny Friedricha Steina - kupca. W tej łotrzykowskiej historii ukazane jest, jak zagmatwane i połączone mogą być historie, na pozór nie mających ze sobą nic wspólnego, ludzi. Pokazuje też, że ważne jest by nie zapominać o przeszłości rodziny, bo kiedyś może zrobić ci  ona niespodziankę.

Według mnie ta książka jest odpowiednia dla każdego, kto jest choć trochę zainteresowany historią, opowieściami o piratach i genealogią.


Włochaty, lat 13

Za pirackie opowieści dziękuję Wydawnictwu MG.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz