tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 9 kwietnia 2013

"Dzień z życia diabła. Podręcznik kuszenia" - Janusz Pyda - recenzja


Dzień z życia diabła. Podręcznik kuszenia
Dzień z życia diabłaFajny tytuł - pomyślałam biorąc książkę do ręki. Co tam będzie? To może być ciekawa lektura. I rzeczywiście jest! Na którejkolwiek stronie otworzysz książkę, zawsze znajdziesz coś frapującego. W podtytule czytamy: podręcznik kuszenia. I faktycznie tak jest. To opowieść, jak jesteśmy zachęcani do zła i to od rana do późnej nocy. Opowieść o tym, jak diabeł czuwa, gdy my śpimy. Jak planuje każdy nasz dzień, by nas oddalić od Boga. Jak proste są niektóre sposoby kuszenia i jak dajemy się nabrać. Aż wierzyć się nie chce, jak jesteśmy naiwni. Jak łatwo dajemy się nabrać na sztuczki Złego.

Poranek:: Ważny jest już sam początek. Należy zrobić wszystko, aby klient nie tyle się obudził, ile raczej zerwał. Tak, tak, to wcale nie jest taka banalna sprawa. Początek dnia musi być traumatyczny. (...) Dzień, który się zaczyna, musi postrzegać jak pociąg, na który jest już spóźniony. (...) Nasi durni klienci wręcz chełpią się swoimi kłopotami ze wstawaniem. (...) Każdy dzień jest dla naszych klientów walką. Inaczej zaś prowadzi się bitwę, która była przemyślana, zaplanowana i wydarzyła się wtedy, kiedy powinna się wydarzyć, niż bójkę, w którą wplątało się nagle i nieoczekiwanie.

Wieczór: Jeśli nadchodzący dzień jest dniem wolnym, należy przekonać klienta, że o tyle będzie ów dzień prawdziwym odpoczynkiem, o ile niedookreślona będzie nawet godzina wstania z łóżka. Jeśli będzie to dzień pracy i mniej więcej wiadomo, kiedy powinien wstać, to nie można klientowi pozwolić na zaplanowanie czasu, kiedy zgasi światło i pójdzie spać.

Ta książka w sposób otwarty mówi o tym, że w świecie istnieje i działa Zło osobowe; że to nie żadne bajeczki o diabłach rodem z legend czy jasełek. To mrożąca krew w żyłach opowieść o kusicielu, który dołoży wszelkich starań, aby doprowadzić nas do zatracenia. To ostrzeżenie, jakie są mechanizmy działania szatana. Ale również świetny przewodnik w przeprowadzeniu rachunku sumienia przed spowiedzią i na zakończenie dnia.


Agata, 21 lat

Wydawnictwu M dziękuję za  ciekawą pozycję

1 komentarz:

  1. Rzeczywiście sam tytuł bardzo przykuwa uwagę ^^

    OdpowiedzUsuń