tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 26 kwietnia 2013

"Geneza" - Jessica Khoury - recenzja


„Linia czy okrąg?”

Geneza - Jessica Khoury
Wszystko zaczęło się sto lat temu, w 1902 roku. Grupa naukowców przemierzała las równikowy w poszukiwaniu roślin, mogących mieć zastosowanie w medycynie. Zapuścili się dalej niż ktokolwiek wcześniej. Zespołem kierował wybitny biolog i botanik Heinrich Falk, który usłyszał kiedyś o niesamowitej roślinie dającej ludziom... n i e ś m i e r t e l n o ś ć.


Wszyscy uważali to za legendę. Ale doktor Falk znalazł tę roślinę. Epidendrum elysius. Od tamtego czasu, zaczęli nazywać ją elizją. Spożyta przez człowieka powoduje natychmiastową śmierć. Tylko przy użyciu katalizatora działa odpowiednio. Można ją znaleźć tylko w tym jednym miejscu na świecie. W Falk’s Glen.

Pia to na pozór zwykła siedemnastolatka, mieszkająca w małej stacji badawczej zwanej Little Cambridge. Jednak jest coś, co odróżnia ją od innych. Ma wyczulone zmysły, niezawodną pamięć, prawie w ogóle się nie męczy. Jest...

...d o s k o n a ł a.

Nigdy nie umrze. Nigdy się nie zestarzeje. A to zawdzięcza elizji i swojej „rodzinie” – naukowcom. Ciągle przechodzi coraz to kolejne testy, mające przygotować ją do wstąpienia do Immortis – najwyższego zespołu badaczy. Dzięki temu dowie się, jakiego katalizatora trzeba użyć, aby elizja nie miała strasznych skutków dla spożywającego ją człowieka.

Ale w dniu swoich siedemnastych urodzin dziewczyna spostrzega dziurę w ogrodzeniu. Pokusa i pragnienie zobaczenia wreszcie świata zewnętrznego zwycięża.

Pia ucieka.

Dotąd nie zdawała sobie sprawy, jak bardzo tego pragnęła.

„Wolność – odurzająca, jak każdy narkotyk.”

Dzika Pia oraz Potulna Pia łączą się w jedno.

„Jestem jednością.
Tworzę całość.
Jestem wolna.”

Zafascynowana nowymi odkryciami zauważa chłopaka, dopiero, gdy na niego wpada...

„Geneza” Jessici Khoury to wspaniała historia o miłości i... wieczności. Główna bohaterka nie zdaje sobie sprawy, że jest manipulowana i więziona. Dopiero Eio jej to uświadamia...

Książka genialna, zakochałam się w niej bez pamięci! Mimo ponad pięciuset stron czyta się ją zaskakująco szybko. 

Uwaga, wciąga! Serdecznie, serdecznie polecam!!!

„Nikt nie powinien żyć bez końca. Czy nie taki jest porządek rzeczy? Równowaga musi być zachowana. Nie ma narodzin bez śmierci. Nie ma życia bez łez. To, co zostało zabrane ze świata musi zostać zwrócone. Nikt nie powinien żyć wiecznie, każdy musi oddać swoją krew rzece, kiedy nadejdzie czas, tak żeby jutro mógł żyć ktoś inny. Taki jest porządek rzeczy.”

Taki jest porządek rzeczy.

WeruSSia, 15 lat

Wydawnictwu Wilga dziękuję za rewelacyjną pozycję.

2 komentarze:

  1. wow... na pewno przeczytam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nareszcie temat nieśmiertelności nie łączy się ściśle z wampirami :D

    Recenzja bardzo ciekawa i ujawnia tyle ile potrzeba do zachęcenia mnie :)

    OdpowiedzUsuń