tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 17 kwietnia 2013

„Miasto upadłych aniołów” - Cassandra Clare – recenzja

Miasto Upadłych Aniołów - Cassandra Clare
Cassandra Clare pochodzi z amerykańskiej rodziny, ale mieszkała w wielu państwach. „Miasto upadłych aniołów” to już czwarta część planowanej na początku trylogii. 


Clary jest główną bohaterką książki. Ma tendencję do wpadania w tarapaty. W pierwszych trzech tomach dowiedziała się, że jest Nocną Łowczynią, a także, że istnieje odmienny świat, w którym żyją wilkołaki, wampiry, czarownicy i inni. Ona i Jace bardzo chcą być razem, jednak jest to trochę zakazana miłość. 

W czwartej części, po wielkiej bitwie z Valentinem, Clary szykuje się do ślubu swojej matki, jednak zauważa, że jej przyjaciel Simon ma problemy. Chłopak "gra na dwa fronty" z dwiema pięknymi dziewczynami, zawiera nowe znajomości i dostaje propozycje ze świata Podziemnych. Znajdują się też chętni, którzy próbują go zabić (co jest niemożliwe). Wtedy jednak pomaga mu Jace, który ma problemy z Clary i z samym sobą. Między Aleckiem i Magnusem również dochodzi do sporu, który ma związek z przeszłością. 
           
Książkę czyta się szybko i płynnie tak jak poprzednie części. Wciąż zaskakuje ciekawymi przygodami bohaterów, lecz muszę stwierdzić z przykrością, że jest trochę słabsza od poprzednich. Według mnie seria mogłaby się zakończyć na trzeciej części.
           
„Miasto upadłych aniołów” polecam osobom, które zaczęły już czytać tą serię, bo jednak warto poznać dalszą część zmagań nastoletnich przyjaciół. Jest to powieść fantastyczna, więc zachęcam do przeczytania jej wszystkich fanów tej literatury. 

Polecam.
Lampart, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MAG.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam fantastykę, a szczególnie poprzednie części z tej serii. Z pewnością przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń