tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 kwietnia 2013

"Mózg Kennedy’ego" - Henning Mankell - recenzjaHenning Mankell - ( ur. 1948) jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich. Stał się sławny dzięki kryminałom z komisarzem Kurtem Wallanderem. Książki Mankella są publikowane w 42 krajach i rozeszły się w milionach egzemplarzy. Pisarz otrzymał wiele wyróżnień literackich m.in. Europejską Nagrodę Literatury Kryminalnej „Ripper Award” (2008r.)

Mózg Kennedy'ego - Henning MankellLouise Cantor jest archeologiem, pracuje przy wykopaliskach w Grecji. Pewnego dnia musi wyjechać na sesję naukową do Sztokholmu, a przy okazji postanawia odwiedzić swojego syna Henryka. Lecz nie będzie mu dane się z nim spotkać, bo w jego mieszkaniu odnajdzie zwłoki syna. 

Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo, lecz Louise w to nie wierzy i postanawia odkryć prawdę. Wtedy postanawia odnaleźć swojego eksmęża - Arona i razem z nim rozwiązać tę mroczną zagadkę. Louise dowiaduje się wiele rzeczy mówiących o tym  co działo się z jej synem, a także jaki tak naprawdę był. A co najdziwniejsze odkrywa wiele notatek o zaginionym mózgu zabitego prezydenta Kennedy’ego.

Książka Henninga Mankella Mózg Kennedy’ego to pierwsza książka tego autora z jaką się spotkałam. Od razu mnie wciągnęła i nie mogłam się od niej oderwać choć na chwilę. To co mi się spodobało szczególnie to to, że autor opowiada o prawdziwym życiu w Afryce. Nie jest tam tak, jak nam się wydaje. Ponadto okładka na pewno przyciąga wzrok. Książka jest napisana bardzo fajnym językiem dzięki czemu bardzo dobrze się ją czyta. 

Polecam nie tylko miłośnikom kryminałów.

Grazia, 16 lat

Za dobrą książkę dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz