tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 10 kwietnia 2013

"Pozaświatowcy. Świat bez bohaterów" - Brandon Mull - recenzja


Świat bez bohaterów - Brandon MullChcieliście kiedyś zostać bohaterem i uratować świat?

Na pewno. Jednak Jason nie myśli o tego typu sprawach. Jest to chłopak, dla którego ważna jest dalsza edukacja. Pracuje w zoo, aby dorobić sobie na czesne. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z jego planem. Podczas pracy zostaje połknięty przez hipopotama. W tym samym momencie przenosi się do jakiegoś miejsca, zwanego Lyrian.  W  nowym dla niego miejscu, odbywa się samobójczy rejs zespołu Zawrotna Dziewiątka, który swoją ofiarą chce przywołać bohatera, mogącego uratować ich spod władzy cesarza.

Po próbie ratunku Jason musi uciekać. Znajduje coś w rodzaju uniwersytetu. Jednak i tutaj nie może pozostać. Przez swoją ciekawość staje się zaciekłym wrogiem cesarza. Jedynym, co go może zniszczyć jest pewne magiczne słowo, jednak ktokolwiek chce je poznać musi wędrować w rożne miejsca, aby poznawać poszczególne sylaby.

Jason wcale tego nie chce. Jego pragnieniem jest powrót do swojego życia. Ale nie wie jak. Jedyna osoba, która może mu jakoś pomóc to Ślepy Król. Kiedy do niego dociera, okazuje się, że nie jest jedyny. Rachel - Amerykanka, również zostaje przeniesiona do tego dziwnego świata. Po wielu rozmowach ze Ślepym Królem postanawia wyruszyć razem z Jasonem w niebezpieczną podróż.

Jednak czy ich misja zostanie wykonana? 
Czy pokonają cesarza? 
Czy wrócą do swojego świata?

Tego dowiecie się z książki Brandona Mulla „Pozaświatowcy. Świat bez bohaterów”. Jest ona pełna akcji, wspaniałych opisów i ciekawych postaci. Kiedy zaczniecie ją czytać nie będziecie się mogli oprzeć chęci sięgnięcia po inne książki tego pisarza. Brandon napisał również serię „Baśniobór”

Serdecznie polecam osobom lubiącym akcję, oraz ciekawe opisy.

                                                               Dydelf, 14 lat

Za ciekawą książkę dziękuję Wydawnictwu MAG. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz