tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 10 maja 2013

,,Chrystus Pan. Wyjście z Egiptu” - Anne Rice - recenzjaAnne Rice jest autorką głównie powieści grozy. Wydała bestsellerowy cykl ,,Kroniki wampirów”. Przez większość swojego życia była ateistką. Trylogia ,,Chrystus Pan” jest jednym z owoców jej nawrócenia.

Chrystus Pan. Wyjście z Egiptu - Anne Rice,,Chrystus Pan. Wyjście z Egiptu” to pierwsza część trylogii, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis. Rozpoczyna się, gdy siedmioletni Jezus mieszka w Egipcie, a za morzem umiera Herod. Cała rodzina Jezusa, wraz z wujkami, ciotkami i kuzynami, może teraz wyruszyć w drogę powrotną do swojego kraju. Powrót do domu jest jednak trudną drogą, podczas której Jezus odkryje na świecie niesprawiedliwość, będzie patrzeć na brutalne morderstwa i płonące miasta.

Droga z Egiptu jest również drogą zrozumienia dla Jezusa, który w pierwszych latach swojego życia nie był świadomy swojej boskiej natury. Po wyruszeniu, zaczął on przykładać większą wagę do słów i zachowania swoich bliskich i pytać ich o sprawy, które miały pozostać zatajone.

Podczas lektury poznajemy również rodzinę Jezusa. Przewodzącego rodzinie Józefa, otoczoną czcią Marię, schorowanego wujka, ponad swój wiek rozwinięte dzieci. Wszystkich ich Jezus kocha, boi się o ich życie i chce, aby wszyscy razem dotarli do domu.

,,Chrystus Pan. Wyjście z Egiptu” jest powieścią, pokazującą Jezusa jako małego chłopca. Poznajemy dziecko, które jest czasem głodne, męczy się i boi; poznajemy człowieka, który nie urodził się po to, aby umrzeć, ale aby żyć.

Karolina, 15 lat

Za chwile z książką dziękuję Księgarni Matras. 

1 komentarz: