tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 9 maja 2013

"Elfie, gdzie jesteś?!" - Marcin Pałasz - recenzja


Autorem książki „Elfie, gdzie jesteś?!” jest Marcin Pałasz, dwukrotny zdobywca wyróżnienia w konkursie na Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. Z wykształcenia pisarz, jest miłośnikiem zwierząt.

Elfie, gdzie jesteś?! - Marcin Pałasz
Elf, pies adoptowany ze schroniska, już od dwóch miesięcy wychowuje swoich właścicieli; Dużego oraz Młodego. Jest początek sierpnia i wszyscy myślą o wyjeździe, ale nagle sprawy się komplikują. Młodego rzuca dziewczyna, na osiedlu grasuje dziki pawian, wścibstwo Pani Sąsiadki osiąga maximum. Kiedy już wszystko jest gotowe do drogi i można ruszać nad morze, okazuje się że Elf zniknął. Właściciele ruszają na ratunek swojemu czworonożnemu przyjacielowi...


Książka napisana jest łatwym, nowoczesnym językiem co sprawia, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Poszczególne przygody opisywane są raz z perspektywy Dużego, a innym razem  z perspektywy Elfa.  Jest pisana dużą czcionką, ma ładną, kolorową okładkę oraz ciekawe ilustracje w środku.

Dla dzieci będzie to niezapomniana, pełna humoru, przygoda z sympatycznym, zwariowanym czworonogiem.  Doskonale nadaje się także dla młodzieży i starszych, ponieważ porusza ważne tematy, takie jak: relacja pomiędzy ojcem a nastoletnim, zbuntowanym synem oraz relacja człowiek-zwierzę.

                                                     Solaris, 15 lat

Za przygody Elfa dziękuję Wydawnictwu Skrzat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz