tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 29 maja 2013

"Mumia Dummie i złoty skarabeusz" - Tosca Menten - recenzja

Autorką serii MUMIA DUMMIE jest holenderska pisarka Tosca Menten. Na swoim koncie ma ona wiele książek poświęconych przede wszystkim dzieciom.

Mumia Dummie i złoty skarabeusz - Tosca Menten
„Mumia Dummie i złoty skarabeusz”  jest pierwszą częścią wspaniałej serii o małej ożywionej mumii i jej przyjaciołach. Już pierwsze słowa tytułu mówią nam, że jest to książka z gatunku fantastyki.

Fabuła opowiada o Goosie Gutsie i jego ojcu Klaasie, do których domu pewnego dnia przychodzi prawdziwa żywa mumia. Mówią na niego skrótem, pierwszymi literami jego imion. Powoli uczą Dummiego podstawowych umiejętności. Następnie razem z Goosem Dummie idzie do szkoły. Udając poparzonego chłopca z Egiptu gra w piłkę, liczy i pisze. Pewnego dnia Dummie gubi złotego skarabeusza, który trzymał go przy życiu. 

Czy Dummie przeżyje, czy Goos i Klaas odnajdą skarabeusza musisz przekonać się sam.

Przygody bohaterów są bardzo zabawne, trzymają w napięciu, a przede wszystkim nie pozwalają odejść od książki.  Fabuła napisana prostym językiem idealnie nadaje się na wieczorne czytanie dzieciom. Na pewno spodoba się nie tylko maluchom, ale także ich rodzicom.

Lucek, 14 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Dreams

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz