tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 13 czerwca 2013

"Ballada o kuternogach" - Paweł Szlachetko - recenzja

Paweł Szlachetko jest autorem książki pt. „Ballada o kuternogach” wydanej w 2013 roku przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Ballada o kuternogach - Paweł SzlachetkoAkcja powieści w większości rozgrywa się w Warszawie na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Nastąpiły wówczas bardzo znamienne dla Polski zmiany ustrojowe. W tych czasach kiedy w kraju pojawiają się hipermarkety, reklamy i fastfoody, po piętnastu latach z więzienia wychodzą trzej podstarzali złodzieje – Tolo, Krzywy i Mateusz. Trudno im się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Chcą żyć uczciwie, pracować i zarabiać pieniądze, ale ciągle staje im coś na drodze. A to Mogiła, czyli policjant Mogielnicki szantażuje przyjaciół, a to Hrabia nie pozwala im uczciwie zarabiać..

Warszawa po transformacji ustrojowej jest miejscem walki o wpływy bossów mafijnych, nie tylko z Polski, ale i z Rosji, Ukrainy czy też Korei. Każdy stara się ugrać dla siebie jak najwięcej. Skorumpowana policja na wiele rzeczy przymyka oko. Na takim tle nasi bohaterowie wyglądają na uczciwych ludzi. Tak naprawdę to zagubieni, ale wzbudzający dużą sympatię czytelników, mężczyźni. Otaczający ich ludzie sprawili, że znowu zeszli z drogi praworządności.   

„Ballada o kuternogach” to bardzo dobrze napisana książka sensacyjna, z dużą ilością dialogów. Jest to lektura niezwykle wciągająca, świetna nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych, którzy mieli okazję na własnej skórze przeżyć przemiany, które rozpoczęły się po 1989 roku w Polsce.

Ja serdecznie ją polecam i wiem, że będę się rozglądać w księgarniach i bibliotekach za kolejnymi dziełami Pawła Szlachetki.Tilia, 16 lat

    
Wydawnictwu Prószyński i S-ka dziękuję za interesującą pozycję. 

4 komentarze:

 1. Czy ta recenzję, aby nie napisał sam autor:-), jak już to bywało ...nie raz :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz należy chyba potraktować jak komplement dla Tilli :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądry zrozumie, ......., zinterpretuje :-)! Swoją droga, szybka reakcja pani ,,Moniko,, :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znakomita powieść sensacyjna,niestety na polskim rynku takich dobrych książek ze świecą szukać...a szkoda.

  http://czytamtocodobre.blox.pl/2013/07/Ballada-o-kuternogach-Pawel-Szlachetko.html

  OdpowiedzUsuń