tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 5 czerwca 2013

"Franciszek. Biografia papieża" - Andrea Tornielli - recenzja

Franciszek. Biografia papieżaAndrea Tornielli, autor książki o papieżu Franciszku, to włoski dziennikarz związany z prasą katolicką. Inne jego dzieła to między innymi „Papieże i wojna” oraz „Benedetto XVI”. Większość jego książek nie jest przetłumaczona na język polski. Warto wspomnieć, że Tornielli prowadzi także katolickiego bloga, na którym porusza tematy związane z katolicyzmem dzisiaj.

Książka to historia papieża Franciszka- opowieść o jego dzieciństwie, domu rodzinnym, pierwszych krokach w dorosłość oraz o kapłaństwie. Nie jest to być może typowa biografia- nie znajdziecie w niej wielu dat i szczegółowych, wiejących nudą, długich opisów, ani nawet doszukiwania się w przeszłości obecnego papieża skandali.

Tornielli pokazuje osobę kardynała nie tylko od strony bycia osobą duchowną, ale także opisuje jego charakter, stosunek do rodziny, przyjaciół, współpracowników. Opowiada nam historie i anegdoty z jego życia. Cytuje odpowiedzi Bergoglio udzielane w różnorakich wywiadach, a także powołuje się na inne źródła, takie jak wypowiedzi dobrze znanych mu ludzi, o których nie zapomniał nawet po wstąpieniu na Stolicę Piotrową. Autor nie pomija także trudnych tematów- wyczerpująco rozwija swoją odpowiedź na zarzuty, jakoby kardynał Bergoglio współpracował z juntą wojskową.

Polecam tę książkę każdemu, kto ma ochotę poznać papieża Franciszka bliżej, lub po prostu przeczytać ciekawą, dobrze napisaną książkę o tematyce religijnej.


Ania, 16 lat

Dziękuję Wydawnictwu Jedność za biografię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz