tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 czerwca 2013

"Insygnia. Wojny światów" - S.J. Kincaid - recenzja

Insygnia. Wojny światów - S.J. KincaidKsiążkę S. J. Kincaid „Insygnia. Wojny światów” można porównać do japońskiego anime. Główny bohater książki Tom Raines żyje w świecie, gdzie technologia jest nad wyraz rozwinięta. Ponieważ jego ojciec jest zawodowym hazardzistą chłopak nigdy nie uczęszczał do szkoły. Ale ma jeden talent- jest rewelacyjny w grach komputerowych. Ponieważ najnowsza wojna odbywa się w kosmosie, właśnie takie zdolności wymagane są wśród nowych kadetów. Dzięki temu chłopak trafia do Wieży Pentagonu, gdzie może spełnić swoje marzenia. Tylko czy da się coś osiągnąć, kiedy każdy ciska ci pod nogi kłody?

Ta książka mimo, że ma sporo stron, jest przyjemną lekturą. Spokojnie można ją przeczytać w jeden weekend. Jest lekka i zabawna, traktuje o pokonywaniu przeciwności losu i zdobywaniu przyjaźni na całe życie. Spodoba się ona każdemu, kto lubi czytać o ludziach, którzy zostają bohaterami i ratują świat.

Nowoczesny świat, który stworzyła Kincaid też przypadnie wam do gustu. Nie jest to co prawda świat stworzony od podstaw, ale i tak jest zaskakujący. Zarówno tłumaczenie jak i okładka są na wysokim poziomie. Mroczna kolorystyka przyciągnie wielu czytelników. Szczególnie polecam książkę miłośnikom anime i mangi. Może nie będzie to to, do czego przywykliście, ale jest to powieść na bardzo wysokim poziomie.
                                                                                                                                                                   Polecam                                                                                                                                     


Sunny Girl, 19 lat


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Egmont.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz