tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 12 czerwca 2013

"Sophia Loren – życie jak film” - Silvana Giacobini - recenzja

Ostatnio miałam przyjemność przeczytać książkę pt.:”Sophia Loren – życie jak film”. Autorką tej biografii jest Silvana Giacobini- włoska dziennikarka i pisarka, napisała m.in.  "La signora della città".

Sophia Loren. Życie jak film - Silvana GiacobiniOsoby Sophii Loren nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż samo jej nazwisko to symbol wielkiego piękna i niezwykłego talentu do gry. 

Ten ideał kobiety, na którym wzorowało się i wzoruje wiele pań, nie miał jednak w życiu tak łatwo. Od dzieciństwa znosiła biedę i głód. Walczyła z okrutnym ojcem, któremu zawsze zależało tylko na pieniądzach. Oczerniona przez najbliższych jej ludzi, ale wspierana przez matkę, zaczęła grać na wielkim ekranie. Zaczynała od drobnych, epizodycznych ról dopóki na swej drodze nie spotkała Carla Pontiego. 

To on z Sophii Scicolone zrobił signoritę Loren, to z nim pomimo sporej różnicy wieku spędziła całe swoje życie. Jej życie- jak sugeruje tytuł- jest jak film, pełne przygód, wrażeń ale i licznych tragedii i złych dni.

Według mnie ta książka nie tylko daje poznać „słynne narodowe dobro Włoch” od każdej strony. Dzięki tej książce poznajemy realia tamtych czasów, powojennej Italii – jej wady i zalety. Wkraczamy w świat kina, który rządzi się swoimi prawami, gdzie trudno o dobrego przyjaciela, łatwo natomiast o wroga. 

Polecam tę książkę wszystkim  miłośnikom kina i talentu tej pięknej i niezwykłej kobiety. 
            

Enchante , 18 lat

Za ciekawą biografię dziękuję Wydawnictwu Znak.

1 komentarz: