tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 12 czerwca 2013

„Zagubieni – inwazja” - Marcin Mortka - recenzja

Zagubieni - Inwazja - Marcin Mortka
„Zagubieni – inwazja” to powieść fantastyczna, napisana przez Marcina Mortkę – polskiego pisarza, który w swoim dorobku posiada również inne powieści fantasy. „Inwazja” to pierwszy tom z serii „Zagubionych”.


Jest rok 2313. Rodzice dwunastoletniego Doriana zostawiają go pod opieką robota, a sami wyruszają w inne części kosmosu. Chłopiec widzi ich jedynie na hologramie. Pewnego dnia, gdy nasz bohater, wraz ze swoim przyjacielem, jest w drodze do szkoły, Ziemia zostaje zaatakowana. W tym momencie życie chłopców "wywraca się do góry nogami". Ojciec bohatera zapewnia jednak, że wraz z jego mamą zadbali o bezpieczeństwo jego i jego siostry. Daje mu wskazówki, jak ma się zachować. Nastolatkowie nie mają innego wyboru jak dostosować się do rad taty Doriana i stawić czoła zagrożeniu wraz z robotem i siostrą bohatera.


Kto i dlaczego zaatakował Ziemię?
Czy bohaterowie poradzą sobie z zagrożeniem?
Czy rodzeństwo odnajdzie rodziców?


„Zagubieni – inwazja” to lekka, dowcipna i sympatyczna książka. Myślę jednak, że najbardziej spodoba się 11-13-letnim czytelnikom, chociaż oczywiście polecam ją również starszym osobom. Powieść czyta się bardzo szybko, akcja z każdym rozdziałem nabiera tempa. Spodobały mi się również ilustracje wewnątrz książki, które ją wzbogacają. Język Marcina Mortki jest lekki a dowcipne dialogi poprawiają humor.


Mimo iż, fabuła może wydawać się "oklepana", to jednak książka jest bardzo ciekawa. Autorowi udało się również stworzyć ciekawe postaci. Moim ulubionym bohaterem stał się nibykot Głuszek, którego wypowiedzi są bardzo zabawne. Pisarz przedstawił również w ciekawy sposób najważniejsze wartości – przyjaźń, rodzinę.


Powieść jest godna polecenia fanom fantasy, w szczególności tym najmłodszym.


Kamila, 16 lat

Za powieść dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz