tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 31 lipca 2013

"Na zakręcie", "I wciąż ją kocham" - Nicholas Sparks - recenzja

Nicholas Sparks to amerykański powieściopisarz, autor licznych bestsellerów, z których aż 6 zostało już zekranizowanych. Jego książki mają rzesze fanów. Są wydawane w milionowych nakładach a zastały przetłumaczone na ponad 30 języków.

Na zakręcie - Nicholas SparksNA ZAKRĘCIE
Miles Ryan to zastępca szeryfa w New Bern. Samotnie wychowuje dziewięcioletniego synka - Jonaha. Miles za wszelką cenę chce dopaść człowieka, który przed paroma laty potrącił śmiertelnie jego ukochaną żonę.  Mimo straty wychowuje swojego syna na porządnego człowieka. Kiedy spotyka Sarę Andrews zastanawia się nad stworzeniem prawdziwej rodziny.  Sara to nauczycielka Jonaha, która jako jedyna zauważa to, że ma on problemy w nauce i od razu proponuje pomoc. Między nią a Milesem rodzi się uczucie, lecz pojawia się jeden wielki problem…I WCIĄŻ JĄ KOCHAM
I wciąż ją kocham - Nicholas SparksJohna Tyreea wychowuje samotnie ojciec. Kiedy to nie widzi on perspektyw na swoje dalsze życie postanawia się zaciągnąć do armii Stanów Zjednoczonych. Po pewnym czasie wychodzi na przepustkę i spotyka piękną studentkę. Savannah Lee Curtis przyjechała wraz z grupką studentów budować dobroczynnie domy. John zaimponował jej swoim czynem- pomógł jej jako jedyny uratować torebkę z wody. Od tej pory zaczynają się spotykać lecz wiedzą, że istnieje przeszkoda na drodze ich miłości- odległość. Przecież John za parę dni będzie musiał wrócić do armii. Przyrzekają sobie nawzajem, że gdy John opuści wojsko będą razem żyć. Lecz na ich drodze staje kilka wypadków, które mogą ich rozdzielić.

Książki Nicholasa Sparksa Na zakręcie jak i I wciąż ją kocham to wzruszające powieści. Czyta się je bardzo szybko na pewno dzięki temu, że są napisane prostym językiem, ale i historie w nich opowiedziane są świetne. Za zakręcie to pierwsza książka tego autora po jaką sięgnęłam i od razu wiedziałam, że to strzał w dziesiątkę. Historia Milesa -samotnego ojca,  jest tak ciekawa, że nie mogłam się od niej oderwać. I wciąż ją kocham to przejmująca opowieść o chłopaku, który nie widzi przed sobą przyszłości. 

Polecam obydwie powieści, gdyż opowiadają prawdziwe i przejmujące historie. J


Grazia, 17 lat

Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Albatros.

3 komentarze:

 1. Mam za sobą tylko jedną książkę N.Sparksa i jest to "Prawdziwy cud"
  Tych dwóch nie czytałam:))
  pozdrawiam
  http://czytelniadominiki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawde te książki są dobre :) i

  OdpowiedzUsuń