tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 31 lipca 2013

"Nieustraszony" - Cornelia Funke - recenzja

Nieustraszony - Cornelia Funke
Jakub Reckless by ratować swojego brata naraża się Czerwonej Nimfie i od tej pory jej klątwa ciąży mu na sercu. Niedługo Nimfa ugryzie go po raz ostatni, przecinając przy tym nić jego życia.

     
Jednak Jakub nie podda się łatwo. Będzie walczył do samego końca. Szuka sposobu by przeżyć, a pomaga mu w tym jego wierna Lisica. Niestety nic mu nie pomaga. Ostatnią szansą dla Recklessa jest odnalezienie pradawnej kuszy, należącej niegdyś do Rzeźnika Czarownic. Wraz ze swoją towarzyszką udaje się w niebezpieczną podróż.
     
Nie jest to jednak koniec jego kłopotów. Po piętach depcze mu jego wróg Nerron, który nie cofnie się przed niczym, w zdobyciu artefaktu.

     Czy Jakub zdobędzie kuszę?
     Czy w ogóle przeżyje?
     Jak potoczą się jego losy?
     
Tego wszystkiego (i jeszcze więcej) dowiecie się z tej fantastycznej książki, która została napisana przez najsłynniejszą niemiecką pisarkę, Cornelię Funke. Jest ona nazywana niemiecką Rowling. Jej najlepsze książki to: ,,Król Złodziei’’ i ,,Atramentowa Trylogia’’.

Moim zdaniem ,,Nieustraszony’’ to jedna z najlepszych powieści tego roku, która powinna znaleźć się na półce każdego czytelnika.:) Bardzo spodobała mi się wartka akcja, ciekawe opisy i bohaterowie. Moją ulubioną postacią została Lisica, która swoją miłością, wiernością i odwagą wzruszyła mnie do łez. Jedyną "negatywną" uwagą do tej książki, jest tylko to, że za szybko się kończy :)

Polecam tę powieść wszystkim, którzy chcą poznać przepiękną opowieść o prawdziwej przyjaźni i poświęceniu. 

                                                                                                                         Nikki, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz