tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 8 sierpnia 2013

"Dlaczego wierzę" - Benedykt XVI - recenzja

Książeczka, a może właśnie książka, którą trzymam w ręku to dzieło Benedykta XVI. Zostało ono wydane przez wydawnictwo WAM i towarzyszy mu błogosławieństwo byłego Papieża dla wszystkich polskich czytelników.

Dlaczego wierzę? - Benedykt XVIDo rozpoczęcia lektury zachęciły mnie, co tu ukrywać, niebanalne ilustracje. Pomyślałam, że jeśli to książka dla najmłodszych, to zdecydowanie zasługuje na uwagę :)

Jak okazało się po rozpoczęciu czytania, całość poświęcona jest wyznaniu wiary - Papież tłumaczy nam najważniejsze w naszej religii prawdy. Wszystkie teksty są napisane swobodnym, codziennym językiem, bez trudnych zwrotów i nadmiernego patosu. To właśnie podobało mi się podczas lektury najbardziej - przekaz zawarty w książce może zrozumieć każdy z nas - i kilkuletni maluch, dla którego może to być pierwsza w życiu katecheza i starsi, tacy jak my, którzy czasem też potrzebujemy przypomnienia.

Bo co to właściwie oznacza: „Wierzę”?


Polecam wszystkim, małym i dużym, którzy chcą na chwilę odpocząć od nerwowej, codziennej bieganiny i zastanowić się nad własną wiarą. A czytanie z pewnością uprzyjemnią piękne i bardzo ciekawe ilustracje autorstwa Brunelli Baldi, ilustratorki i… tancerki.

Ania, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz