tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

"Miłość, szkielet i spaghetti" - Marta Obuch - recenzja

Marta Obuch to autorka świetnych komedii kryminalnych. Debiutowała w 2007 roku powieścią Precz z brunetami. Skończyła polonistykę na Uniwersytecie Śląskim.

Miłość, szkielet i spaghetti - Marta ObuchAkcja książki rozgrywa się w Częstochowie. Bohaterkami powieści są trzy siostry- Dorota, Julia i Ewelina oraz ich matka i ciotka. Dorota ma już naprawdę dość zrzędzenia starszych pań więc chce się od nich wyprowadzić. Wydaje jej się, że los się do niej uśmiechnął i znajduje pracę jako opiekunka a zarazem sprzątaczka u niejakiego Włocha Aldente.

Jednym w wymagań stawianych przed Dorotą jest to, że ma gotować dla Włocha oraz jego kolegów i tu pojawia się problem. Dorota jako jedyna ze swojej rodziny nie posiadła tej umiejętności.. ale od czego ma się rodzinę, która pomoże w każdej sytuacji.

Niedaleko klasztoru na Jasnej Górze paleoantropolog Cezary Trębacz prowadzi wykopaliska. W pewnym momencie w  trakcie wykopalisk ginie bezcenny szkielet, a z wieży na Jasnej Górze skacze mężczyzna. Wszystkie tropy prowadzą do Włochów.


Książka Marty Obuch Miłość, szkielet i spaghetti to przezabawna komedia kryminalna z wątkiem romantycznym. Historia naprawdę czasami rozbawia do łez, więc nie można lektury odłożyć w trakcie czytania. Mój wzrok przeciągła bardzo tajemnicza i ciekawa okładka. Autorka od samego początku do końca trzyma nas w napięciu. W dodatku ciekawym wątkiem jest opowiadana historia Jasnej Góry.

 Polecam książkę - naprawdę warta przeczytania.

Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa SOL.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz