tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 18 września 2013

"Alicja w Krainie Zombi" - Gena Showalter - recenzja

Alicja w krainie zombie - Gena ShowalterMłoda Alicja mieszka razem ze swoją rodziną w małym jednopiętrowym domu. Młodsza siostra Ali, Emma, jest oczkiem w głowie dziewczyny. W ich rodzinie jest oczywiście również matka, zawsze pozytywna i uśmiechnięta oraz ojciec.

Tata sióstr to alkoholik, do tego niestabilny psychicznie - cały czas gadający o potworach. Nigdy nie pozwalał wychodzić dziewczynom po zmroku. W dniu szesnastych urodzin Alicja namawia rodziców na pójście na recital Emmy, co wiązało się niestety z powrotem wieczorem. Wtedy zdarza się wypadek. Samochód dachuje.
Przeżyła tylko Ala, która widziała jak owe potwory zjadają jej rodziców od środka.

Przeniesiona do dziadków idzie do nowej szkoły, poznaje Kat, od tej pory swoją najlepszą przyjaciółkę. 

W szkole rządzi grupa chłopaków pod przewodnictwem Cole'a, tajemniczego chłopaka o fiołkowych oczach. Alicja patrząc w te oczy widzi wizje, majaki przyszłości.

Czy wizje są poważną sprawą? 
Kim są owi chłopcy, i dlaczego są ciągle pobici i posiniaczeni? 
Czy tajemnica Kat zmieni przyjaźń dziewcząt?

Na tę książkę natknęłam się w bibliotece, na półce z propozycjami do recenzji. Zaciekawiła mnie, szczególnie tytuł a dokładnie słowo zombi. Kiedy zaczęłam czytać, początkowo nie wydawała mi się zbyt ciekawa. Jednak z każdą stroną moje nastawienie się zmieniało, aby się rozsmakować w tej książce, trzeba się w nią zagłębić. 

W powieści są zombi, tajemnice, niezwykła akcja oraz powiew romansu. Warto ją przeczytać, nawet jeżeli słowo "zombi" w tytule nie dla wszystkich okaże się zachęcające. 

I jeszcze jedno, jak zaczniesz czytać nie oderwiesz się, ja straciłam prawie całą noc, ale żałuję tylko tego, że się skończyła ta przygoda! Pozostaje tylko mieć nadzieję, że szybko pojawi się kontynuacja "Alicji w Krainie Zombi"
                                                  
                                                                                                              Szczerze polecam
Greczynka, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MIRA.

1 komentarz: