tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 17 września 2013

„Zdradziecki plan” – Michael J. Sullivan - recenzja

Michael J. Sullivan – amerykański pisarz fantasy. Debiutował w 2008 roku powieścią „Królewska krew”, która rozpoczyna serię o przygodach dwóch złodziei: Royce’a Melborne’a i Hadriana Blackwatera.

Zdradziecki plan - Michael James Sullivan„Zdradziecki plan” to piąta część cyklu Odkrycia Riyrii.

Imperium uwięziło księżniczkę Aristę i Degana Gaunta - potomka Novrona w lochach pałacu w Aquescie. Dzięki regentom zdołało również odbić większość terenów należących do nacjonalistów. Hadrian zamierza wyruszyć do Aquesty i ocalić Gaunta. Obecna imperatorka – Modina, ma wyjść za mąż za lorda Ethelreda, wtedy też to on zacznie rządzić całym imperium. Obecnie władza spoczywa w rękach regenta Saldura oraz Ethelreda. Royce udaje się do Wichrowego Opactwa by odnaleźć Gwen. W tym czasie Hadrian próbuje dostać się do pałacu oraz dowiedzieć gdzie uwięziony został Degan Gaunt. Zawiera umowę z regentem. Hadrian zostanie pasowany na rycerza, następnie podczas turnieju ma zabić sir Brecktona w zamian za to imperium ma uwolnić Aristę i Gaunta.

Czy Hadrian podoła zadaniu i zdoła uwolnić Aristę i Gaunta?
Czy Modina wyjdzie za mąż za Ethelreda?
Kto będzie rządził Nowych Imperium?

„Jedna z najlepszych epickich serii fantasy na rynku” ~Fantasy Book Critic

Książkę czyta się bardzo dobrze. Pozwala przenieść się czytelnikowi kilka wieków wstecz, gdzie na porządku dziennym były polowania, turnieje rycerskie oraz inne fascynujące zwyczaje szlachty. Powieść napisana jest z punktu widzenia różnych osób, co urozmaica czytanie. Bardzo podoba mi się również okładka książki przedstawiająca głównych bohaterów powieści. Książka jest pełna przygód, zwrotów akcji i ciekawych postaci. Zachęcam do przeczytania osoby, które lubią tego typu powieści fantasy.

DeBestka, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz