tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 2 września 2013

"Magiczna cukiernia" - Kathryn Littlewood - recenzja

Kathryn Littlewood to pisarka i aktorka. Jest autorką powstającej właśnie trylogii o rodzinie Szczęsnych, której pierwszym tomem jest „Magiczna cukiernia”.

Magiczna cukiernia - Kathryn Littlewood„Tamtego lata (…) po raz pierwszy zobaczyła, jak jej mama dodała do miski z ciastem prawdziwą błyskawicę. Wtedy też przekonała się – bez żadnych wątpliwości – że jej rodzice w cukierni Szczęsnych uprawiają czary.”

Kiedy rodzice muszą gdzieś wyjechać, obowiązek opieki nad rodzeństwem przypada zwykle najstarszemu dziecku. Tak również było w rodzinie Róży. Jednak wyjazd państwa Szczęsnych i powierzenie rodzinnej księgi z czarodziejskimi przepisami najstarszej córce, zapoczątkowały zdarzenia prowadzące do katastrofy. Do tego, ni stąd ni zowąd, pojawia się ciotka Lily, o której nikt wcześniej nie słyszał. 

Czy jej zamiary na pewno są czyste? 
Co się stanie, gdy mieszkańcy miasteczka zjedzą ciasteczka prawdy?
                
„Magiczna cukiernia” to ciekawa książka, idealna dla młodszych Czytelników. Jej fabuła jest interesująca i wciągająca, a także trzyma w napięciu niczym thriller ;) . Natomiast magiczne zdarzenia nadają wszystkiemu tajemniczości. Z pewnością każdy, kto przeczyta tę powieść, z chęcią sięgnie po następny tom trylogii. 

Polecam.
 Iza, 19 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz