tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 3 września 2013

„Bling Ring” – Nancy Jo Sales – recenzja

Nancy Jo Sales to dziennikarka, wielokrotnie nagradzana. Współpracuje z wieloma znanymi czasopismami. Jest autorką różnych tekstów na temat młodzieżowych kultur, świata celebrytów i wielu innych. Jej artykuł opublikowany w „Vanity Fair” stał się dobrym materiałem na film, zrealizowany przez Sofię Coppoli. Nosi on taki sam tytuł jak książka. Polecam obejrzeć.

Bling Ring - Nancy Jo SalesKsiążka została podzielona na trzy części. W każdej z nich autorka przedstawia członków Bling Ringu. Opisuje w jaki sposób wszystko się zaczęło i przytacza wypowiedzi różnych osób. Dowiadujemy się, dlaczego dzieciaki kradły ubrania gwiazdom, w jaki sposób udawało im się przez długi czas uniknąć konsekwencji oraz co robiły ze zdobytymi pieniędzmi. Poznajemy dzieciństwo, rodzinę i przyjaciół członków Bling Ringu.
                
Ciekawe były momenty, w których autorka opisała, w jaki sposób młodzi włamywacze zostali sławni oraz jak wspólna przyjaźń i przygoda zmieniły ich życie. W książce jest zawarte również wiele informacji na temat tego, które gwiazdy są najbardziej lubiane przez młodzież oraz do czego dąży większość młodych ludzi. Można dowiedzieć się z niej pożytecznych rzeczy i potem wykorzystać je (oczywiście nie mam na myśli kradzieży :).

„Bling Ring” polecam osobom, które lubią czytać książki o sławnych ludziach, o modzie oraz o nastolatkach pragnących sławy.


                Lampart, 16 lat
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz