tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 3 września 2013

"Rzymska przygoda" - Nicky Pellegrino - recenzja

Nicky Pellegrino to pisarka i dziennikarka pochodzenia włoskiego. 

Rzymska przygoda - Nicky Pellegrino
Bohaterka jej książki pt. "Rzymska przygoda", dziewiętnastoletnia Serafina, mieszka w Rzymie razem z mamą i dwiema młodszymi siostrami - Carmelą i Rosaliną. Wiedzie spokojne życie opiekując się siostrzyczkami, ale wszystko zmienia się wraz z przybyciem do miasta sławnego śpiewaka Mario Lanzy.

Przez przypadek Serafina dostaje zatrudnienie w domu tego człowieka jako asystentka jego żony, ale pełni również funkcję opiekunki do dzieci i pokojówki. Odkąd  dziewczyna zaczęła pracę u państwa Lanzów odsunęła się od swojej rodziny, której zaczęła się wstydzić, w końcu jej mama była prostytutką.

Dziewiętnastolatka żyje teraz wyłącznie problemami sławnych pracodawców oraz przeżywa zauroczenie Mariem i jego śpiewem, z czasem pojawia się także miłość, choć już do innego mężczyzny. Po dramatycznych wydarzeniach, w wydawałoby się sielskiej i idealnej rodzinie, Serafina musi podjąć decyzje dotyczące jej życia i przyszłości.

Co zdecyduje młoda kobieta, czy wybierze miłość czy lojalność do pracodawcy, czy zostanie z ukochanym, a może spotka ją jeszcze całkiem coś innego? Przekonajcie się sami sięgając po tę, jakże dobrą do czytania w ciepłe wieczory, książkę.

Serdecznie polecam.


KaeS 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz