tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 września 2013

„Pretty Little Liars. Rozpalone” - Sara Shepard - recenzja

Książka pod tytułem „Pretty Little Liars. Rozpalone” została napisana przez Sarę Shepard. Autorka ma na swoim koncie już dwanaście części bestsellerowej powieści o nastolatkach.
[Obrazek: rozpalone-pretty-little-liars-12.jpg]

Książka rozpoczyna akcję od wypadku, w którym zostaje poszkodowana dziewczyna. Kilka tygodniu później po tym wydarzeniu nasze bohaterki dostają stypendia na ekologiczny rejs po Karaibach. Dziewczyny marzą o choćby chwilowym spokoju, oderwaniu się od rzeczywistości i tajemniczego nadawcy, który podaje się za „A.”

Aria postanawia spędzić ten uroczy rejs ze swoim chłopakiem Noel’em, jednak inne zainteresowania zaprzepaszczają tę szansę.
Dziewczyna zapisuje się na zajęcia z poszukiwaniem skarbów. Jej partnerem zostaje chłopak, który wygląda bardzo znajomo. Bohaterka nie może sobie jednak przypomnieć skąd go zna. Czy dowie się kto to jest?

Spencer postanowiła zapisać się na kurs nurkowania, w którym bierze udział chłopak, który się jej podoba.  Nie spodziewa się jednak, że nie tylko ona ma oko na niego. Zaczyna z jedną z dziewczyn konkurować o względy przystojniaka. Czy zdobędzie to co chce? I jakie będą tego skutki?

Emily poznaje na statku tajemniczą pasażerkę na gapę, w której się zakochuje. Nie wie jednak kim jest ta dziewczyna i dlaczego znalazła się na statku. Jak się zachowa, kiedy odkryje prawdę?

Hanna podczas rejsu szuka okazji, aby znów stać się popularną, szanowaną i lubianą przez wszystkich dziewczyną. Okazja się trafia, kiedy zamieszkuje w pokoju z Naomi. Największą rywalką w szkole! Dziewczyna jest bardzo,( aż za bardzo) miła dla Hanny. Bohaterka podejrzewa ją o bycie „A”.
Wymarzony rejs, błogie lenistwo, spokój, cisza – o tym właśnie marzyły dziewczyny wybierając się na wyprawę po Karaibach. 

Jednak „A.” nie da dziewczynom spokoju dopóki ich nie wykończy.  Kłamczuchy zdają sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem jest powiedzenie prawdy policji. Postanawiają to zrobić po powrocie do Rosewood.

Czy będą miały na tyle odwagi, żeby przyznać się do popełnionego przestępstwa?
Jakie będą konsekwencje ich czynów?
Czy nareszcie uwolnią się od prześladowań „A.”?

Książka jest niesamowita – jak zresztą pozostałe. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony.  Autorka tak wspaniale opisuje wydarzenia, że masz wrażenie że sama w nich uczestniczysz. 
Polecam wcześniejsze części – „PLL”, są równie intrygujące jak ta.

Polecam


Lilianna P., 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz