tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 października 2013

"Amore 14" - Federico Moccia - recenzja

Świetna, niesamowita, wciągająca – tylko takie przymiotniki można użyć by opisać książkę  pt.: „Amore 14”. Autor powieści Federico Moccia urodził się w Rzymie w 1963 roku, z widocznym (jak dla mnie) talentem do pisania książek młodzieżowych - niesamowitych romansów ukazujących charaktery „niegrzecznych dziewczynek”, pragnienia nastolatek, przyjaciółki i pierwsze miłości.

Amore 14 - Federico MocciaCzternastoletnia Carolina jest ładna, dość popularna i jak każda nastolatka ma dwie najlepsze przyjaciółki. Częste wypady na imprezy, szkoła i pierwsze pocałunki to tylko skrawek jej młodzieńczego życia. Jednak pewnego dnia spotyka tajemniczego Massimiliana i szaleńczo się w nim zakochuje. Niestety, dwóch niemiłych typków kradnie jej komórkę z jego numerem telefonu. Dla Caro zapoczątkowuje to wielkie poszukiwania Massiego. 

Czy nastolatce uda się go znaleźć? 
A może pozostanie jej tylko wspomnienie tajemniczego chłopaka z młodzieńczych lat?

Jest to książka typowo dla dziewczyn, bo nie znam chłopców, którzy lubią romanse, ale jak tacy są - to polecam. Naprawdę zachęcam do przeczytania tej powieści, zwłaszcza nastolatki. Można dowiedzieć się z niej ciekawych, a nawet zadziwiających rzeczy. Poczuć smak intrygi oraz prawdziwej przejmującej miłości, o jakiej pisze autor „To miłość. Miłość przez duże M, miłość zwariowana, szaleństwo absolutne, gdzie nic innego się nie liczy. Jakie to piękne. Miłość nieskończona. Miłość nieograniczona. Miłość planetarna: Po trzykroć miłość. Chciałoby się powtarzać to słowo bez przerwy i pisać je na kartkach".

Polecam

Monia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz