tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 16 października 2013

"9.58 - Autobiografia najszybszego człowieka na świecie" - Usain Bolt - recenzja

9.58 – Autobiografia najszybszego człowieka na świecie - Usain BoltTo już na pierwszy rzut oka wyjątkowa książka. Od początku przykuwa uwagę barwna okładka i imponująca ilość zgromadzonych fotografii. Publikacja przedstawia najszybszego człowieka na świecie od bardzo ludzkiej strony. Prywatne zdjęcia, osobiste wyznania i wspomnienia najbliższych Usaina Bolta składają się na wyjątkową książkę. 

Na pewno zafascynuje ona każdego amatora biegania i miłośników zmagań sportowych. Dzięki tej lekturze można od początku do końca prześledzić życie Bolta, to życie sprzed kariery jak i to na sportowym szczycie. Poznajemy go z niemal każdej perspektywy, swoimi wspomnieniami dzielą się z nami cała jego rodzina, wszyscy trenerzy, koledzy ze szkoły i inni mieszkańcy rodzinnego miasta. 

Nie brak tutaj humorystycznych anegdotek i ciekawych szczegółów z życia gwiazdy. Lektura pokazuje także jak wielkim talentem obdarzony został najszybszy człowiek świata. Oczywiście trenuje bardzo ciężko, ale jak mówi sam o sobie, nie robi wszystkiego dokładnie tak jak powinien. Historie o szkolnych perypetiach, nuggetsach i zgubionych medalach potwierdzają słowa Bolta: „Jestem dowodem na to, że można trafić na szczyt i jednocześnie cieszyć się życiem”.

Polecam nie tylko miłośnikom sportu, ale także wszystkim, którzy lubią poznawać ciekawych ludzi. Po lekturze tej książki Usain Bolt stanie się Waszym dobrym znajomym :)


Natka, 20 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz