tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 1 października 2013

"Love story" - Jennifer Echols - recenzja

Jennifer Echols to jedna z najpopularniejszych autorek powieści młodzieżowych w Stanach. Była redaktor gazety i nauczycielka uniwersytecka teraz cały swój czas poświęca pisaniu.

Love Story - Jennifer EcholsMłoda studentka Erin, zbuntowana przeciwko swojej babce, zdeterminowana, aby zostać pisarką - autorką książek historycznych, zapisuje się na zajęcia z pisania kreatywnego. Dziewczyna, w pełni świadoma jaką reakcję wywołują zazwyczaj jej opowiadania, oddaje do oceny pracę wzorowaną na sobie i tajemniczym chłopaku - niegdyś przyjacielu, teraz śmiertelnym wrogu. Opisuje kontrowersyjną historię zakazanej miłości chłopca stajennego i bogatej damy.

Niby jak Erin miałaby się domyślić, że ów chłopak - Hunter - studiuje w tym samym miejscu, mieszka w tym samym akademiku, a nawet... chodzi na te same zajęcia? Przystojny student rozpoznaje siebie w postaci biednego stajennego i... przejmuje pałeczkę.
Między Erin a Hunterem rozpoczyna się wojna na opowiadania.
Wojna, która coraz bardziej ich do siebie zbliża.
Wojna, w której wszystkie chwyty są dozwolone!
Lecz czy przyszła pisarka zdoła zapomnieć o tym co było i skupić się na przyszłości, dając szansę kwitnącej miłości?

Ta opowieść jest pełna niebanalnego humoru i przewrotnego romantyzmu, który zaskakuje na każdej stronie. Czytelnik wciągany jest w natłok myśli bohaterki, jej rozterki i wahania, zakochuje się w Hunterze razem z nią a chwilę potem nienawidzi go równie mocno - tak jak ona.

Ta książka jest stworzona dla osób, które przewracając kartki chcą zapomnieć o swoich problemach, o całym świecie i bez reszty zatonąć w lekturze. Polecam ją przede wszystkim każdemu kto gustuje w powieściach tego typu :). Nie zawiedziecie się.


 Przyjemnej lektury! 
Nika, 14 lat          

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.          

3 komentarze:

  1. Erin chce zostać autorką romansów historycznych, nie książek historycznych :)

    OdpowiedzUsuń
  2. właśnie wczoraj zaczęłam czytać tą książkę, i coś czuję że powoli mogę zaliczać autorkę do moich ulubionych :DD

    OdpowiedzUsuń
  3. chcę to przeczytać!!!!!:*

    OdpowiedzUsuń