tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 29 października 2013

"Na zawsze wygnańcy" - Fiorella de Maria Nash - recenzja

"Na zawsze wygnańcy" to powieść napisana przez urodzoną we Włoszech Fiorellę de Marię Nash. Oryginał został wydany nie tak dawno, bo w 2011 roku.

Na zawsze wygnańcy - Fiorella de Maria NashKsiążka zaczyna się w momencie, gdy główna bohaterka, Warda, uratowana z katastrofy morskiej, leży ciężko ranna na łóżku i postanawia się wyspowiadać. Przybywa ksiądz. Spowiedź Wardy to przepiękna i wzruszająca opowieść, o losach niewolnicy, którą była.

Wydarzenia opisane w powieści są fikcyjne, ale oparte na historycznych relacjach. Niektóre postacie, które istniały naprawdę, to duchowny Pierre Dan i pirat Ibrahim Reis. Na początku w książce nie wiadomo było, co się dzieje, bo autorka wszystko pomieszała, ale po kilku pierwszych rozdziałach wszystko było już "ok". Powieść trochę trudna do zrozumienia, na pewno zmuszająca do myślenia. Mimo iż akcja dzieje się w XVII wieku, nie jest to nudna książka historyczna. 

Fiorella de Maria Nash świetnie oddała klimat i nastrój epoki, zadbała o to by w "Na zawsze wygnańcach" można było doszukać się informacji o kulturze i zwyczajach ówcześnie żyjących ludzi. Bardzo wartościowe są również opisy przeżyć bohaterów, które uwiarygodniły to, co się w powieści dzieje.

"Na zawsze wygnańcy" to książka, którą polecam przeczytać, ale ostrzegam, że nie spodoba się ona osobom szukającym lekkich i nie zmuszających do chwili zadumy lektur.

Cavallo, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Promic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz