tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 29 października 2013

”Krąg” - Maths Strandberg, Sara B. Elfgren - recenzja

Powieść napisana przez Mathsa Strandberga i Sarę B. Elfgren pt.:”Krąg” jest bardzo zadziwiającą książką. Straszy jak horror i trzyma w napięciu jak thriller. Ale jedno jest pewne: jej niesamowita i bardzo, ale to bardzo wciągająca fabuła potwierdza, że książka jest świetna. To pierwszy tom cyklu Engelfors.

Krąg - Mats StrandbergSiedmioro uczniów liceum w Engelfors, niemających nic ze sobą wspólnego, ciągnie swoje beznamiętne i pozornie bezproblemowe życie. Jednak nadchodzi dzień, gdy jedno z nich umiera. Wszyscy myślą, że Elias popełnił samobójstwo. Pozostała szóstka jednak podświadomie wie, że tak nie było. Pewnej nocy, kiedy na niebie pojawia się czerwony księżyc jakaś siła kieruje ich do starego, opuszczonego wesołego miasteczka i tam zaczyna się wszystko. 

Minoo, Vanessa, Linnea, Rebecka, Ida i Anna–Karin od tej pory muszą się trzymać razem, bo od tego zależy nie tylko ich życie, ale także życie innych ludzi. Jednakże sprawa się komplikuje, ponieważ Rebeka, która miała im przewodniczyć umiera w podobnych okolicznościach jak Elias. Dziewczyny dowiadują się, że mają niebezpiecznego i bezlitosnego wroga, któremu trzeba stawić czoła. Czy uda im się to? Radzę się przekonać.

Ta książka pozostawiła w moim wnętrzu jakiś ślad i cały czas o niej myślę, nie mogę się od niej uwolnić. Na pewno przeczytam kolejny tom, to pewne. 

Ujmująca treść i bohaterowie zabiorą Cię w drogę przez magię, ale i bardziej "przyziemne" sprawy takie jak zaufanie, przyjaźń i miłość. Naprawdę zachęcam do przeczytania tej książki, do poznania jej specyfiki i zadziwiającego charakterku.


Monia,  14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz